SPOR
Giriş Tarihi : 23-01-2021 10:32   Güncelleme : 23-01-2021 10:32

BAŞKAN ALPAY: AVRUPA ZAFERİMİZ ELAZIĞ’IMIZA HAYIRLI OLSUN

BAŞKAN ALPAY: AVRUPA ZAFERİMİZ ELAZIĞ’IMIZA HAYIRLI OLSUN

Birevim Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımı Eurocup Kadınlar Ligi’nde ilk turdan maçlarını galip olarak tamamladı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Süper Ligi ekiplerinden Birevim Elazığ İl Özel İdare Kadın Basketbol Takımı Eurocup Kadınlar Ligi’nin ilk turunu oynamak üzere gittiği Çekya Cumhuriyeti’nden üç te üç galibiyetle ayrıldı.

3’TE 3 GALİBİYET

Gruptaki ilk maçında MBA Moskova'yı 85-74 mağlup eden Birevim Elazığ İl Özel İdare ikinci maçında ise Polonya ekibini InvestInTheWest ENEA'yı 88-76 yendi. Son olarak Kp Brno’yu 73-61 mağlup eden Birevim İl Özel İdare gruptan galip ayrıldı.

İl tur maçlarının sona ermesinin ardından basın açıklaması yapan Birevim Elazığ İl Özel İdare SK Başkanı Mustafa Alpay, galibiyeti Elazığlılara armağan etti.

Alpay: “ Ligin en başından beri çok büyük gayretle, özveri içerisinde çalışmalarımızı sürdürdük. Takımımız çok kötü zamanlardan geçti. Ama; her zaman takımımızın arkasında olduk. Her zaman takımımıza güvendik. Aldığımız mağlubiyetlere rağmen takımımıza olan inancımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Bugün gelinen noktada Elazığ , tarihinde ilk defa Avrupa kupasına katıldı. Takımımızla gurur duyuyorum. Ayrıca; Avrupa’da oynanan üç maçtan üçünü de kazanıp gruptan lider çıkmak önemli bir başarı. Bu başarıyı Elazığ’a yaşattığımız için mutluyuz, gururluyuz. Gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Allah, bizlere neyi nasip edecek bilemiyoruz ama günün sonunda oluşturduğumuz bu takım bütün Elazığlıların gurur duyacağı bir takım oldu. Depremden ve pandemiden etkilenen bütün Elazığlılara bu galibiyeti armağan ediyoruz. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen, maddi ve manevi yanımızda olan Sayın Valimiz Erkaya Yırık’a, Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye Genel Sekretemiz Av. Doğuş Cantürk’e,Vali Yardımcımız Abdülkerim Abbasoğlu ve İl Özel İdare Genel Sekretemiz Ali Şiş’ teşekkür ederim. Bu takım Elazığ’ın. Bu zafer Elazığ’a hepimize hayırlı olsun.”dedi.