YEREL
Giriş Tarihi : 24-01-2021 11:06   Güncelleme : 24-01-2021 11:11

OR: DEPREM KALICI İZLER BIRAKTI

OR: DEPREM KALICI İZLER BIRAKTI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

24 Ocak Elazığ depreminin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or,  “İlk başta depremin yıkıcı etkisini anlayamadığımız o sıkıntılı süreçte, ağırlaşan tabloyu zaman geçtikçe görmeye ve anlamaya başladık” dedi.

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, 24 Ocak Elazığ depreminin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Or mesajında şunları kaydetti;

“YARALARI SARMAYA VE UMUT OLMAYA ÇALIŞTIK”

“Bir yıl önce bu akşam 20.55’te 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem can ve mal kayıplarıyla İlimize ağır hasarlar verdi. Sokağa kendilerini atan insanlarımız, yıkılan binaların altında kurtarılmayı bekleyen canlarımız ve hasar gören binalarımızla deprem bu şehirde kalıcı etkisinin izlerini bıraktı. İlk başta depremin yıkıcı etkisini anlayamadığımız o sıkıntılı süreçte, ağırlaşan tabloyu zaman geçtikçe görmeye ve anlamaya başladık. İYİ Parti olarak, göreve geldiğimiz günden bu tarafa insanımızın yanında olup yaralarını sarmaya ve umut olmaya çalıştık. Evlatlarını, eşlerini, annelerini, yakınlarını kaybeden insanımızın yaşadığı acı hala daha tazedir. Depremin yıldönümünde ölen vatandaşlarımıza, bir kez daha rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz. ‘DEPREM DEĞİL BİNA ÖLDÜRÜR’’sözünün önemini burada hatırlatıyor, insanımıza yakışacak sağlam binaların bu şehirde biran önce yapılıp bitirilmesini temenni ediyoruz. Doğal afetler geçmişte olduğu gibi bundan sonrada olacaktır. Yeni Dünya düzeninde, teknolojinin insanlığa sunduğu hizmetlerle ve sağlam, güçlü akıllı yatırımlarla yaşanabilecek her türlü doğal afette can ve mal kayıplarının önüne geçebiliriz. Depremin yıldönümünde bir daha böyle acı tablolar yaşamamayı temenni ediyor, ülkemize ve ilimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.