YEREL
Giriş Tarihi : 24-01-2021 12:26   Güncelleme : 24-01-2021 12:26

JANDARMA’DAN DEPREMZEDELERE ZİYARET

JANDARMA’DAN DEPREMZEDELERE ZİYARET

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedeleri biran olsun yalnız bırakmayan Jandarma ekipleri, depremin yıldönümünde de depremzedelerin yanında oldu.

Elazığ'da jandarma ekipleri, geçen yıl 24 Ocak'ta meydana gelen Elazığ merkezli depremden etkilenen kentteki depremzedeleri ziyaret etti.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6,8 büyüklüğündeki depremin yıl dönümünde depremzedelerle sohbet etti, ihtiyaçlarını sordu, çocuklarla yakından ilgilendi. Ziyaret esnasında duygusal anlar da yaşandı.

Jandarma ekipleri, Yurtbaşı Beldesinde ikamet eden 8 yaşındaki Livanur Kaya isimli çocuğun bilgisayar ve tabletinin olmadığından dolayı EBA’ya giremediğinin öğrenilmesi üzerine İl Jandarma Komutanlığınca tablet alınarak depremin yıldönümünde depremzede Livanur’a sürpriz yaparak sevincine ortak oldu.

Tableti alan Livanur, Jandarma ağabey ve ablalarına teşekkür ederek artık EBA’ya girebileceğinden dolayı mutlu olduğu söyledi.

Ayrıca Jandarma ekiplerinin depremin kalbi olarak bilenen Sivrice Çevrimtaş köyündeki ziyareti kapsamında,  enkaz altından Jandarma ekiplerince yaralı olarak kurtarılan Zeki Ertaş, eşi Raziye Ertaş ve Ramazan Ernek ile deprem’de vefat eden Yaşar Güçlü’nün oğlu Mehmet Güçlü’yü ziyaret etti.