YEREL
Giriş Tarihi : 24-01-2021 18:35   Güncelleme : 24-01-2021 18:38

GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ: DEPREMİN YIL DÖNÜMÜNDE YİNE BİR ARADAYIZ

GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ: DEPREMİN YIL DÖNÜMÜNDE YİNE BİR ARADAYIZ

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştiren, Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi 24 Ocak 2020 tarihinde şehrimizde meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşlarımızı depremin birinci yıl dönümünde Aşağı Demirtaş konteyner kenti ziyaret etti.

Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi gerçekleştirdikleri psikososyal çalışmalarla depremin izlerini silmeye çalıştığı gençler ve çocuklarla bir araya gelerek ilk günden itibaren gösterdiği çabayla birlikte yaşanılan keyifli anları tekrarlamış oldu.

Gençlik Merkezi Müdürü Serkan Sis; depremin olduğu ilk günden itibaren Kırmızı ve Mavi yeleklilerimizle sahada yerimizi alarak psikososyal çalışmalarla gençlerimizde depremin oluşturduğu psikolojik hasarı en aza indirgemeye çalıştık. Çadır kentlerde kurduğumuz etkinlik çadırlarımızla faaliyetlerimizi sürdürerek konteyner kentlerde etkinliklerimize devam ettik. Bugün de Aşağı Demirtaş Konteyner kentte, Çeşitli oyunlar, müzikal eğlenceler ve hazırladığımız hediye paketlerimizi çocuklarımıza dağıtarak tekrar yüzlerinde tebessüm oluşturmanın haklı gururunu yaşadık.

İl Müdürü Abdulsamet Eren; ”Depremin ilk anından itibaren bütün tesislerimizi depremzedelerimizin hizmetine açtığımız, sıcak çorbamızla beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, devletimizin bütün imkanlarıyla cansiperane vatandaşlarımızın yanında yer aldığımız, akabinde “ Bir Tebessüm İçin Geliyoruz “ mottosuyla gerek tesislerde gerekse kurduğumuz etkinlik çadırlarımızda çocuklarımızın yüzünü güldürmeye, depremin bırakmış olduğu psikolojik hasarı silmeye çalıştık. Bugünde depremin 1. Yılında tesislerimiz de ağırladığımız misafirlerimizi konteyner kentte selamladık. bu bağlamda özverili gayretleri ve tüm benliğimizle sahada yer alan Kırmızı ve Mavi Yeleklilerimiz, yalnız bırakmadıkları için yürekten kutluyor, Rabbim böyle acıları tekrar yaşatmasın diyorum” dedi.