YEREL
Giriş Tarihi : 25-01-2021 09:37   Güncelleme : 25-01-2021 09:37

ELAZIĞ BAKANINI İSTİYOR

ELAZIĞ BAKANINI İSTİYOR

İRFAN ARSLAN

• 2002 yılından itibaren yapılan seçimlerde Elazığ hep AK Partiyi destekledi. Her seçimde ortalama yüzde 70 oranında oy verdiği AK Parti’nin oluşturduğu Hükümetlerde ilimizin çevresinde ki tüm iller Bakan çıkardı. Elazığ hiçbir Hükümette Bakanlık elde etmedi. Yapılacak olan bir Hükümet revizyonunda Elazığ artık bir Bakanı olmasını bekliyor.

• 24 Ocak 2020 tarihinde yaşadığı 6,8 şiddetinde depremin yaraları sarılıyor. Ancak yaşanan bazı sıkıntıların çözüme ulaşmasında ilimizden bir ismin Bakan olması durumunda bu sıkıntıların daha süratli çözüm bulması söz konusu olabilecek. Elazığlı seçmenler; “Biz her zaman AK Partinin yanında olduk. Artık Elazığ olarak yapılacak bir Hükümet yenilemesinde, ilimizin yetiştirdiği ve önemli görevlerde çalışma yapan isimlerden birini Bakan olarak görmek bizleri mutlu edecektir” diyorlar.

• Bölgedeki coğrafi konumu, deprem ve pandemi ile önemli kayıplar yaşayan Elazığ’ın yapılacak yeni bir kabinede bir Bakanlık alması ilin moral ve motivasyonunu artıracaktır.

• Her zaman Elazığ ve Elazığlılardan övgü ile bahseden Elazığ’a karşı farklı bir sevgisi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığlıların bu beklentisine olumlu cevap vermesi Elazığ kamuoyunun beklentisi oldu.

2002 Yılından itibaren ülkemizde iktidarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisinin oluşturduğu Hükümetlerde Elazığlı bir Bakanın olmaması Elazığ ve Elazığlıların Bakan beklentisini enüst düzeye çıkardı. Elazığlılar Bakanlar Kurulunda yapılacak her revizyonda Elazığlı bir ismin Bakan olarak atamasını bekliyorlar.

AK Partinin Türk Siyasi hayatında yer almasının ardından Genel ve Yerel Seçimler ile Halk oylamasında AK Partiye büyük ve önemli destek veren Elazığlıların beklentisi ilin gelişimi ve problemlerinin çözümünde bir akanlarının olması durumunda ivme kazanacağı yönündü. Elazığlılar” AK Parti İktidarı ilimize gerekli yatırımları yaptı, yapmaya da devam ediyor. 2002 yılından sonra kurulan Hükümetler veya atanan Bakanlar arasında çevre illerimizden Malatya, Bingöl, Diyarbakır, Erzurum, Kahramanmaraş gibi illerin Bakanlar yer aldı. Bizim beklentimiz hep cevapsız kaldı. İlimizin yetiştirdiği ve şu anda çok önemli görevlerde bulunan Bürokratlarımızdan biri yapılacak olan Bakan atamasında atanacak Bakanlardan biri olmasını arzuluyoruz. Bu durum da bu hem bizleri memnun edecek hem de ilimizin özellikle 24 Ocak 2020 tarihinde yaşadığı deprem ve daha sonra ülkemizde olduğu gibi ilimizde de yaşanan Pandemi süreci içinde oluşan moral çöküntüsünü giderecektir. Aynı zamanda bu süreç içinde ilimizde Devletimizin ve Hükümetimizin yaptı çalışmalarda yaşanan olumsuzlukların giderilmesinde etkin olacaktır. Böylesi bir atama ilimizin moral ve motivasyonunu da olumlu etkileyecektir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan her zaman ilimizden memnuniyetle bahsedip Elazığlılara özel bir sevgi beslemektedir. Bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz yapılacak olan bir Bakanlar Kurulu yenileme çalışmasında bizim bu talebimi dikkate alarak Elazığlı bir ismi Bakan olarak atamasıdır. Bu beklentimizin olumlu bir cevap bulmasını arzuluyoruz ” dediler

Bakanlar Kurulunda bir yenileme çalışması olacak mı böylesi bir çalışma olması durumunda Elazığlı bir isim Bakan olarak atanacak mı,  bu beklenti olumlu karşılık bulacak mı bunu da önümüzdeki süreç içinde göreceğiz.