YEREL
Giriş Tarihi : 25-01-2021 14:13   Güncelleme : 25-01-2021 14:13

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ELAZIĞ’A GELDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ELAZIĞ’A GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Ocak depreminin birinci yıl dönümü nedeniyle Elazığ’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan uçak Elazığ Havalimanı’na iniş yaptı.

24 Ocak’ta yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremde Elazığlıları yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremin yıl dönümünde de Elazığlıları yalnız bırakmıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan uçak Elazığ Havalimanı’na iniş yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ Havalimanı’nda il yöneticileri tarafından karşılandı. Cumhurbaşkanı, depremin şehre verdiği zararı ve acıların sarılması amacıyla yapımına hemen başlanılan konutların alanlarını helikopterle havadan inceleyecek, bilgiler alacak…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, YAZIKONAK’A GEÇECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Yazıkonak Beldesi’ne geçecek. Beldede tamamlanan TOKİ konutları önünde düzenlenecek olan konut teslim töreninde katılacak olan Cumhurbaşkanı, şehrin farklı bölgelerinde yapılan konutlardan hak sahibi olan depremzedelere konutlarının anahtarını teslim edecek.

İPEK YOLU GENÇLİK MERKEZİ’NİN AÇILIŞI YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir sonraki durağı ise kendi himayeleriyle Avrupa’da ve Türkiye’de tek örneği şehrimizde yapılan ‘İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin açılışını yapacak.

İL YÖNETİCİLERİYLE TOPLANTI YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışın ardından Elazığ Valiliğinde il protokolü ile düzenlenecek toplantıda bir araya gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Valilik ziyaretinin ardından Elazığ’dan ayrılacak.