YEREL
Giriş Tarihi : 25-01-2021 15:26   Güncelleme : 25-01-2021 15:26

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HELİKOPTERLE İNCELEMELERDE BULUNUYOR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HELİKOPTERLE İNCELEMELERDE BULUNUYOR

24 Ocak Elazığ depreminin yıl dönümü nedeniyle Elazığ’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan helikopter ile şehri inceliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum esşlik ediyor. Güvenliğin hat safhada olduğu gezide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 7 helikopter daha eşlik ediyor.

Elazığ’da yapımına hızlı bir şekilde başlanılan konutların olduğu alanı helikopter ile gezen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, kısa süre içerisinde Yazıkonak’ta olarak anma törenine ve anahtar teslim törenine katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekleyen vatandaşlardan Mehmet Çakabay, "Cumhurbaşkanını bekliyoruz, bugün gelecek. Bizim de burada evimiz var. Heyecanla bekliyoruz. Gözümüz yollarda. İnşallah yakından da görme şansımız olur. 40 yılda bir belki bu şans bize nasip oldu. O da bugün oldu” dedi.

Vatandaşlardan Selahattin Akalın ise, "Cumhurbaşkanımız Elazığ’a gelecek. Sevgi ve saygı duyuyorum. Ne mutlu ki bu ülkenin vatandaşıyım. Bize evler yaptı, gurur duyuyorum. Deprem ve afetlerden Allah hepimizi korusun" ifadelerini kullandı.