YEREL
Giriş Tarihi : 25-01-2021 16:01   Güncelleme : 25-01-2021 16:01

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HELİKOPTER İLE ELAZIĞ’DA YAPILAN KONUTLARI İNCELEDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HELİKOPTER İLE ELAZIĞ’DA YAPILAN KONUTLARI İNCELEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Ocak depreminin seneyi devriyesinde Elazığ’a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopter ile Elazığ’da depremin ardından yapımına hızlı bir şekilde başlanılan konutları bulunduğu inceledi.

24 Ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen depremin 1. Yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan helikopter ile 24 Ocak depreminin ardından yaraları sarmak adına Elazığ’da yapımına hızlı bir şekilde başlanılan konutların olduğu alanı helikopter ile gezdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum esşlik etti. Güvenliğin hat safhada olduğu gezide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 7 helikopter daha eşlik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın helikopteri Elazığ Havalimanına iniş yaptı.

Helikopter ile konutların bulunduğu alanı inceleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ ziyaretine Yazıkonak Beldesi’nde yapımı tamamlanan TOKİ konutlarının teslim törenine katılacak. Daha sonra ise Erdoğan, İpek Yolu Gençlik Merkezi’nin açılışına katılmak üzere hareket edecek. İpek Yolu Gençlik Merkezi açılışının ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ Valiliği’nde il protokolü ile toplantıya katılacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ’dan ayrılacak.