YEREL
Giriş Tarihi : 25-01-2021 19:17   Güncelleme : 25-01-2021 19:22

 ‘İPEK YOLU ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK ÇALIŞMALARI MERKEZİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

 ‘İPEK YOLU ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK ÇALIŞMALARI MERKEZİ’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

24 Ocak depreminin birinci yıl dönümü nedeniyle Elazığ'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konut teslimlerinin ardından ‘İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin açılışı gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendi himayeleriyle Avrupa’da ve Türkiye’de tek örneği şehrimizde yapılan ‘İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle;

“EL AZİZ’DE OLMASI VE BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”

“Böyle bir hayırlı hizmeti ortaya koyma noktasında genel başkan yardımcımızın hakikaten İpek Yolunun bizim tarihimizdeki yeri farklı. Bu bizim doğuş yolumuzdur. Doğuş yolumuzun güzergâhının El aziz’de olması ve bizim için önemlidir. Her türlü etkinlik olacak.. Böyle bir adımda Leyla kardeşimizin attığı adımla birlikte emeği geçen bütün bakan arkadaşlarımıza özellikle Gençlik ve Spor bakanımıza, Sanayi ve Teknoloji bakanımıza teşekkür ederim.

“EMEĞİ GEÇEN TÜM KARDEŞLERİMİ TEBRİK EDİYORUM”

Bu etkinliklerle birlikte inanıyorum ki İpekyolu farklı ses getirecek. Biz Ankara’dan değil tüm Türkiye’den bu sesi duyacağız. Bütün milletvekili arkadaşlarım ellerinden gelen her türkü desteği veremlidir. Etkinliklerle dünyaya duyurmalıdır. Bu vesile ile emeği geçen tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. kutluyorum. Bu süreç içerisinde gerek şu andaki valimiz, gelecek valilerimiz, belediye başkanımızın desteklerini olması önem arz ediyor. Bu yolcuğumuz önemli yolculuğa vesile olacaktır. hayırlı olsun””