SPOR
Giriş Tarihi : 26-01-2021 15:04   Güncelleme : 26-01-2021 15:04

OĞUZHAN DEMİR’DEN ELAZIĞSPOR’A ÇÖZÜM ÖNERİSİ

OĞUZHAN DEMİR’DEN ELAZIĞSPOR’A ÇÖZÜM ÖNERİSİ

MHP Eski İl Başkanı Oğuzhan Demir; ‘‘TOKİ'den iş alan firmalardan, aldıkları daire sayısı esas alınarak, daire başına 5 ila 10 bin TL katkı payı alınabilir.’’dedi.

MHP Eski İl Başkanı ve 27. Dönem Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Oğuzhan Demir Elazığspor ile ilgili çözüm önerisinde bulundu.

Oğuzhan Demir yaptığı açıklamasında; “Bilindiği üzere Elazığspor'umuz zor günler geçirmektedir. Acil maddi kaynağa ihtiyacı vardır ve bulunacak kaynağın doğru yönetilmesi elzemdir.

Bu bağlamda, Vali Bey'in kontrolündeki Belediye Başkanı ve Gençlik Spor İl Müdürünün de içinde bulunduğu bir komisyon marifeti ile Elazığspor'umuzun içinde bulunduğu girdaptaptan kurtarılmasının sağlanması en akılcı seçenek olarak karşımızda durmaktadır.’’

 ‘‘FİRMALARDAN DAİRE BAŞINA 5 İLA 10 BİN TL KATKI PAYI ALINABİLİR’’

“Kaynak için de Çevre ve Şehircilik Bakanının talimatı ile ilimizde TOKİ'den iş alan firmalardan, aldıkları daire sayısı esas alınarak, daire başına 5 ila 10 bin TL katkı payı alınabilir. Bildiğiniz gibi, TOKİ müteahhit firmaları, aldıkları işleri imal ederken, malzemeyi dışarıdan almış, işçilerini il dışından getirmiş hatta yemek firmalarını bile başka şehirlerden ilimize taşımışlardır. İlimiz üzerinden milyar liralarla ifade edilen işleri alan bu firmalar şehrimize ise hiçbir katma değer katmamışlardır.’’

Oğuzhan Demir açıklamasının devamında; “Hatta, bin konut civarındaki bir ihalede birinci olan firmanın 40 milyon TL karşılığında haklarını ikinci firmaya devretmek istemesi ancak Bakan beyin buna bizzat engel olduğu,  her yerde konuşulan ve bizim de doğruluğuna kanaat getirdiğimiz bir vaka mevcuttur. Dolayısı ile daire başı olarak zikrettiğimiz 5-10 bin TL'lik katkı payı afaki, rastgele söylenmiş bir bedel değildir. Tam aksine oldukça gerçekçi rakamlardır.

Netice olarak önerdiğimiz metot uygulandığında, yaklaşık 20 bin konut karşılığında 100 ila 200 milyon TL civarında bir kaynak oluşturulabilir. Böylece hem Elazığspor kurtarılmış olur hem de şehrin diğer ihtiyaçları bir nebze de olsa giderilmiş olur.’’ifadelerini kullandı.