YEREL
Giriş Tarihi : 26-01-2021 16:19   Güncelleme : 26-01-2021 16:19

İYİLİK ÇEŞMESİ DERNEĞİ KIRSALDA YAŞAYAN DEPREMZEDE ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

İYİLİK ÇEŞMESİ DERNEĞİ KIRSALDA YAŞAYAN DEPREMZEDE ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Elazığ'da, gönüllü gençler düzenledikleri etkinliklerle kırsalda yaşayan depremzede çocukların yüzünü güldürdü.

İyilik Çeşmesi Derneğinin gönüllü gençlerden oluşan pisikososyal destek ekibi, geçen yıl Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin birinci yıl dönümünde merkeze bağlı Mollakendi beldesinin kırsal mahallelerini ziyarette bulundu.

İyilik Çeşmesi Derneği pisikososyal destek ekibi, depremzede çocuklara moral vermek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.

Etkinlikler kapsamında gönüllü gençler, yüz boyama, balon uçurtma, çeşitli yöresel sokak oyunları ve çaldıkları müziklerle çocuklara eğlenceli vakit geçirdi.

Hayırseverlerin yardımları ile temin edilen ayakkabı, kıyafet ve oyuncaklar çocuklara hediye edildi hediyelerle yüzleri gülen çocuklar pisikososyal destek ekibine teşekkür etti.

Dernek Başkanı İbrahim Sedat Çetin, yaptığı açıklamada, depremin üzerinden bir yıl geçtiğini anımsatarak, devletin bugüne kadar yaptığı büyük yardımlarla Elazığlıları yalnız bırakmadığını söyledi.

Kentteki sivil toplum kuruluşları olarak da ihtiyaç sahibi depremzede ailelere destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Çetin, "Elimizden geldiğince özellikle kırsal kesimde yaşayan dezavantajları ailelere ve geleceğimizin umudu çocuklarımıza yönelik bu tür moral etkinlerimiz ve yardımlarımız devam edecek. Depremin yaralarını devlet ve millet el ele sarıyoruz." diye konuştu.