YEREL
Giriş Tarihi : 26-01-2021 18:29   Güncelleme : 26-01-2021 18:29

GENÇ ÖĞRETMEN KALP KRİZİNE YENİK DÜŞTÜ

GENÇ ÖĞRETMEN KALP KRİZİNE YENİK DÜŞTÜ

Karakoçan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği yapan Mehmet Acar tatil için gittiği memleketi Adıyaman’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

6 yıldır Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde görev yapan Muhasebe ve Finansman Öğretmeni Mehmet Acar’ın ani ölüm haberi eğitim camiasını ve öğrencilerini yasa boğdu. Genç öğretmen sömestr tatilinde memleketi Adıyaman’da yaşadığı bel fıtığı şikayetiyle hastaneye gitti. Gittiği hastanede MR çektirmek için beklediği sırada aniden nefes alamıyorum diyerek yere yığılan Acar, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Genç öğretmenin cenazesi memleketi Adıyaman’da toprağa verildi. Mehmet Acar’ın meslektaşı Ebru Acar ile evli olduğu ve üç çocuk babası olduğu öğrenildi.

Karakoçan’da genç öğretmenin ölüm haberini alan Milli Eğitim Camiası, görev yaptığı okulda ki öğretmen arkadaşları ve öğrencileri yasa boğuldu. Karakoçan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Kaya taziye mesajı yayımladı.

Karakoçan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Kaya yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı;

Karakoçan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Muhasebe ve Finansman Öğretmeni Mehmet ACAR (35) Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabrı cemil ve Milli Eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz.