YEREL
Giriş Tarihi : 27-01-2021 09:58   Güncelleme : 27-01-2021 09:58

“BEKLENTİMİZ FAİZSİZ KREDİLERİN ERTELENMESİDİR”

“BEKLENTİMİZ FAİZSİZ KREDİLERİN ERTELENMESİDİR”

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz destekli kredi ödemelerinin 6 ay ertelendiği müjdesinin ardından açıklama yapan Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, “Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerinin 6 ay süreyle ertelenmesi esnaf olarak bizleri memnun etti ancak Elazığ olarak beklentimiz deprem sonrası verilen faizsiz kredilerin 1 yıl ertelenmesidir. Bu kredilerin ertelenmesi olmazsa olmazımızdır” dedi.

Geçtiğimiz gün partisinin 3 il kongresine canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnafa müjde vererek, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerin 1 Ocak-30 Haziran arası 6 aylık taksitlerinin erteleneceğini söylemişti. Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesi sonrası açıklama yaptı. Faiz destekli kredilerin ertelenmesinin memnuniyetle karşılandığını aktaran Ulaş, açıklamasında şunları kaydetti;

“FAİZSİZ KREDİLERİN ERTELENMESİ OLMAZSA OLMAZIMDIR”

“Elazığ esnafı olarak gerek 1 yıl önce meydana gelen deprem ve pandemi nedeniyle ciddi anlamda zor günler geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerinin tamamımın 6 ay süreyle ertelenmesi pandemi nedeniyle ülke genelinde zor günler yaşayan ve kredilere başvurma mecburiyetinde olan esnafları mutlaka mutlu etmiştir.  Ancak Elazığ esnafı olarak bizim şuan da en büyük beklentimiz; deprem sonrası Elazığ esnafına verilen faizsiz kredilerinin tamamının ertelenmesidir. Bu kredilerin ertelenmesi esnaf olarak bizim olmazsa olmazımızdır”

“ELAZIĞ İÇİN RAPOR İSTENDİ”

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrası Elazığ esnafına yönelik verilen KOSGEB kredilerin ödeme tarihlerinin Mart 2021 tarihinde başlayacağını aktaran Ulaş, ”Bu kredilerinin ertelenebileceği söz konusu.  Bu konuda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Özel Kalem Müdürü Tuncay Akkoyun beyin Elazığlı olması hasebiyle bir süre önce bizde bir rapor istemişti. Raporu bu hafta içerisinde ivedi bir şekilde hazırlayıp kendisine ileteceğiz. Tuncay beyde gerekli çalışmaların yapılması için raporu Cumhurbaşkanlığı ve ilgililere teslim edileceğini bildirdi. Deprem felaketini yaşayan Elazığ esnafının mutlu olacağı sonuçlar umuyoruz” ifadelerini kullandı.