YEREL
Giriş Tarihi : 27-01-2021 20:07   Güncelleme : 27-01-2021 20:07

TARHAN: GENELGENİN İÇERİĞİ ÖNEMLİ

TARHAN: GENELGENİN İÇERİĞİ ÖNEMLİ

İRFAN ARSLAN

 Lokantacılar ve Tatlıcılar Oda Başkanı Zülfü Tarhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Esnaflara yönelik olarak yardım yapılacağı açıklamasını memnunlukla karşıladıklarını ancak yapılacak olan yardımla ilgili olarak açıklanacak olan Genelgenin içeriğini görmeleri gerektiğini belirtti.

 Lokantacılar ve Tatlıcılar Oda Başkanı Zülfü Tarhan “ Bilindiği gibi daha öncede kira yardımı yapılacağı açıklanmıştı.Bu yardımdan ilimizde ki esnafımızdan ancak yüzde 10’u yararlanabildi. Çünkü esnaflarımızın önemli bir bölümü kiralarını işyerlerinin sahiplerine elden ödüyorlar. Bu yardım uygulamasında Bankalardan yatırılan kiralar göz önüne alındığından dolayı esnafımızın önemli bir  bölümü maalesef yararlanamadı.

Burada da Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamada en az 2 en çok 40 bin TL. yardım yapılacağını belirtiyor.Bu açıklama bizi sevindirdi. Ancak bu yardımların neye göre ve nasıl yapılacağını görmemiz için Genelgenin içeriğini görmemiz gerekiyor.Burada ifade edilen ciro kaybı neye göre olacak? Ancak yine belirteyim ki bizim için moral olacaktır.” dedi