YEREL
Giriş Tarihi : 28-01-2021 15:12   Güncelleme : 28-01-2021 15:12

İL MÜFTÜSÜ AYDIN: CAMİLERİMİZLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ TAMAMLANDI

İL MÜFTÜSÜ AYDIN: CAMİLERİMİZLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ TAMAMLANDI

Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın, ilimizde meydana gelen 24 Ocak depreminde zarar gören ve yıkılan camilerin yerine, yurt dışında ikamet eden hayırseverlerin destekleriyle, yenilerinin yapılmasını amaçladıklarını kaydetti. Yarın Hankendi ve Gölköyü’nde cami temel atma törenleri gerçekleşeceğini söyledi.

Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın, açıklamalarda bulundu. Müftü Aydın, ilimizde yaşanan 24 Ocak depreminde zarar gören ve yıkılan camilerin yerine, yeni camilerin yapılmasını hedeflediklerini dile getirdi.

Müftü Aydın, “Cumhurbaşkanımız şehrimize geldi onurlandırdılar, bakanlarımız geldiler. Elazığ’a da büyük hizmetler yapıldı. Cenab-ı hak devletimize, milletimize zeval vermesin. Bizlerde camilerimizde zarar gördü. Bizde camilerimize yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Yarın Allah nasip ederse Hankendi Gölköyü’nde bir temel atma törenimiz var camimizin temelini atacağız. Beyzade Efendi Camimizin temeli hazır inşallah onu atacağız. Takva camimiz onun açılışı yapılacak yani birçok camilerimiz hem temelini atıyoruz hem de açılışını yapıyoruz” dedi.

Deprem nedeniyle ağır hasarlı olan camilerin yıkıldığını ve bunların yerine yeni cami projelerine başlandığını da hatırlattı.

Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın, “Camilerimizle ilgili çalışmalarımız tamamlandı. Birçoğu zaten ağır hasarlı onların birçoğu yıkıldı, yıkılanların şimdi biz projelerini yapıyoruz. O köydeki muhtarlarımız, dernek başkanlarımız, hocamızla beraber Belediye Başkanımız Allah kendisinden razı olsun bize çok yardımcı oluyor ki başta sayın Valimiz her şeye hakim. Bize bu konuda çok yardımcı oluyor, devletimizin imkanlarını bize sunuyor”  ifadelerini kullandı.

Yurtdışında yaşayan hayırseverlerin ilimize cami yaptırmak istediğini de dile getirdi.

Müftü Aydın, “Hollanda da Elazığlılar var yaşayanlar onlar burada bir caminin yapılmasını üstlenmek istiyorlar bize haber gönderdiler hocam bize bir cami ver biz o camiyi Avrupa da yaşayan Hollanda da yaşayan Elazığlılar olarak biz o camiyi yapalım diye. Bizde inşallah bir cami ismi onlara haber vereceğiz” şeklinde konuştu.