YEREL
Giriş Tarihi : 28-01-2021 16:11   Güncelleme : 28-01-2021 16:11

GÜRTÜRK: YENİ YAPILAN OKULLAR 3 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

GÜRTÜRK: YENİ YAPILAN OKULLAR 3 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, 24 Ocak depreminin ardından yıkılan bazı okulların yerine, hayırseverlerin destekleriyle yaptırılan toplam 9 okulun yapımının yaklaşık 3 aya kadar bitmiş olacağını müjdeledi. Gürtürk, öğrenci ve velilerin merak ettiği, “yüz yüze eğitim başladığında sınıflarda öğrenci sayısında bir yığılma olur mu?” Sorusunu da yanıtladı.

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen depremde ağır hasar gördüğü için yıkılan okulların yerine hayırseverler ve devlet tarafından yaptırılan okulların inşaatlarının bazıları tamamlanırken, bazıları da yaklaşık 3 ay içerisinde hizmet vermeye başlayacak.

Yıkılan 13 okulun yerine yapılan okulların hizmet vermeye başlamasıyla, eğitim ve öğretimde, sınıf sayıları konusunda her hangi bir aksaklık yaşanmayacak.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, hayırseverlerin destekleriyle yaptırılan toplam 9 okulun yapımının yaklaşık 3 aya kadar bitmiş olacağını müjdeledi.

Okullarımız hızlı bir şekilde özellikle hayırseverler tarafından hızlı bir şekilde yapılıyor. Biten var %90 olan var %80 olan var %70 olan var bunların hepsi iki üç aya kadar bitmiş olacak.

Milli Eğitim Müdürü Gürtürk, öğrenci ve velilerin merak ettiği, “yüz yüze eğitim başladığında sınıflarda öğrenci sayısında bir yığılma olur mu?” Sorusunu da yanıtladı.

Burada sınıflarda her hangi bir artış yok. Biz yıkılan ve orta hasarlı olanlara girmediğimiz okullarımızı en uygun şekilde eşleştirerek ikili eğitim yaptık.  Onun için sınıf sayılarında her hangi bir artış okullar açıldığında da herhangi bir kargaşa olamayacak. Herkes kendi zamanında kendi okulunda eğitim öğretimine devam edecek. Sabahçı diyelim normal eğitim yapıyordu A okulumuz diğer okulu da oraya taşıdık diğeri öğleci oldu o şekilde sınıf sayılarında herhangi bir artış yok.