YEREL
Giriş Tarihi : 29-01-2021 14:15   Güncelleme : 29-01-2021 14:15

ELAZIĞLI ÇİFTÇİLERE HİBE DESTEĞİ

ELAZIĞLI ÇİFTÇİLERE HİBE DESTEĞİ

Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan yaptığı açıklamada önümüzdeki günlerde çiftçilere basınçlı sulama sistemleri için yüzde 50 hibe desteği verileceğini açıkladı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, son dönemlerde kuraklık tehlikesi ile karşı karşıya kalan Türkiye’de Tarım ve Orman Bakanlığı’nın harekete geçerek daha verimli sulama sistemi için çiftçilere yüzde 50 hibe desteği sağlanacağını ifade etti.

 “RESMİ GAZETE’ DE YAYINLANACAK”

İl Müdürü Karahan, “Özellikle kuraklıkla ilişkili olan su kısıtının olduğu dönemlerde suyun daha rantabl ve verimli kullanılması için bakanlık olarak verdiğimiz basınçlı sulama sistemleri içerisinde yer alan damlama sulama sistemleri, yağmurlama ve pivot sistemlerine bütün malzemeleri dahil olmak üzere %50 hibe desteği sağlıyoruz. Bununla ilgili şuan da ki beklentimize göre bir hafta 10 gün içinde Resmi Gazete’ de yayınlanacak ve yayınlandığı tarih itibariyle biz vatandaşımıza gerekli duyuruları yapacağız. Vatandaşlarımızın bu desteklerden istifade ederek sahip oldukları suyu en kaliteli bir şekilde kullanımını da inşallah bu şekilde sağlamış olacağız. ‘’ ifadelerini kullandı.

 “6 MART 2021 TARİHİNE KADAR DESTEKLER DEVAM EDECEK”

İl Müdürü Karahan çiftçilere verilen diğer hibe destekler ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Karahan, proje karşılığında destek verdiğimiz programlar var. Bunlardan bir tanesi şu anda açık olan çağrı kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı çerçevesinde çelik silolar, soğuk hava depoları, bakliyat paketleme üniteleri, yenilenebilir enerji sistemleri içerisinde bulunduran seralar, mantar üretim tesisleri, arıcılık ve benzeri birçok alanda su ürünleri ekibi konularda %50 hibe desteği veriyoruz ve 6 Mart 2021 tarihine kadar da bu destekler devam edecek.’’ şeklinde konuştu.