YEREL
Giriş Tarihi : 30-01-2021 16:51   Güncelleme : 30-01-2021 16:55

ERGEN: BU AÇIKÇA BİR PROVOKASYONDUR

ERGEN: BU AÇIKÇA BİR PROVOKASYONDUR

İRFAN ARSLAN

Diyanet Sen Elazığ Şube Başkanı Murat Ergen “ Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesi olayı hepimizi derinden yaralamıştır.”

Diyanet Sen Elazığ Şube Başkanı Murat Ergen konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların kutsal mekanı, kıblemiz Kabe’ye yapılan hadsiz, fütursuz saldırıyı şiddetle kınıyorum. Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırı dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatif eylemdir. Sorumlular derhal bulunarak yargı önünde hesap vermelidir.

Kimsenin toplumsal barışı bozmaya, inanç özgürlüğünü hedef almaya ve kutsallarımıza saldırmaya hakkı yoktur.  Bu bir düşünce özgürlüğü değil açıkça provokasyondur. Hem de çok çirkin bir provokasyon. 

Bu provokasyonlar ile milletin sinir uçlarına dokunarak kaos peşinde koşanlar, ülkeye en büyük ihaneti yapmaktadırlar. Bu ihanetler karşısında susmayan diyanet camiası bundan sonra da sessiz kalmayacaktır.

Dini değerlerimizle fütursuzca dalga geçilmesine bu toplum izin vermeyecektir.

Dünya ve ülke olarak korona virüs nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir ve haddini bilmeyenlere bu halk gayet güzel haddini bildirecektir.

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün soruşturma başlatması memnuniyet vericidir. Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Sorumluların bir önce adalet önünde hesap vermesini ve tüm Müslümanlardan özür dilenmesini bekliyoruz.”