YEREL
Giriş Tarihi : 31-01-2021 16:29   Güncelleme : 31-01-2021 16:29

GAZETECİ EROL HABERKENT’TE

  GAZETECİ EROL HABERKENT’TE

Uzun yıllardır Elazığ’da basın camiasında görev yapan usta ve deneyimli gazeteci Metin Erol, 1 Şubat itibariyle Haberkent Gazetesi’nde başlıyor.

Meslek hayatına 2002 yılında radyo yayını ile başlayan Erol, işin mutfağı olarak tanımlanan sahada muhabirlik ile meslekteki başarılarını sürdürdü. Basın Camiasında yakaladığı başarı ile kariyer basamaklarını tek tek çıktı.Kanal23 ekranlarında sabah programı ile başladığı görevine Kanal23 Genel Yayın Yönetmeni olarak devam etti. Yaptığı programlar ile şehrin sorunlarını cesurca gündeme getiren Erol, bölgenin en çok izlenen Ana Haber sunucusu olarak da başarısını izleyicisiyle birlikte tescilledi. Ana Haber bültenin yanı sıra Elazığ’ın en etkili tartışma programlarından olan Ajanda’da Türkiye ve Elazığ’ı gündemine dair konuları ustaca ekranlara taşıdı. Ana Haber Bülteni, tartışma programının yanı sıra Elazığ’ın gizli kalmış güzelliklerini de Doğa İçin Keşfet programı ile izleyiciler ile buluşturdu.

Özellikle 24 Ocak’ta meydana gelen deprem sonrası kentin içerisinde bulunduğu sorunları gündeme getirerek gözden kaçan ya da üstü örtülmek isteyen sıkıntıları ekranlardan ilan etti. Ana haber bültenlerine yeni bir tarz yeni bir bakış açısı getiren Erol, izleyicisi ile bütünleşti. İzleyicilerinin sorunlarını anlık olarak gelen mesajlar ile ekranlardan duyuran Erol kentte basın camiasına da örnek olacak bir profil çizdi.

Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Erol, 1 Şubat itibariyle kentte uzun süredir başarılı yayın hayatına devam eden Haberkent Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başlayacak.