YEREL
Giriş Tarihi : 31-01-2021 16:41   Güncelleme : 31-01-2021 16:48

BUNUN ADI; SAP-KIN-LIK !

BUNUN ADI; SAP-KIN-LIK !

Müslüm Demirtaş

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Metin Bulu’ya karşı öğrencilerin tepkileri devam ederken, bir provokasyona imza atılarak kabe fotoğrafının yere serilmesi tepkilere neden oldu. Müslümanların kutsal değeri olan kabe’ye yapılan çirkin saldırı sapkınlık olarak nitelendirilirken sözde haklarını savunan öğrenciler de asıl amaçlarını ortaya koymuş oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Metin Bulu’ya karşı eylem yapan öğrenciler, ifade özgürlüğü(!) adı altında Kâbe fotoğrafını yere serip LGBT simgesini yerleştirerek bir provokasyona imza attı. İslami değer olan kabe’ye karşı yapılan çirkin saldırı her kesim tarafından tepkiyle karşılandı. Her kesimin tepki verdiği görüntülerin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 kişiden 2’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Rektör atamasını bahane ederek Müslümanların değerlerine karşı saygısızlık yapan hadsiz provokatörlere ülke genelinde çığ gibi tepkiler devam ederken Elazığ’da da tepkiler ardı ardına kesilmedi. Sosyal medya ve farklı platformlarda dile getirilen tepkiler şöyle;

“NEYİ HEDEFLEDİKLERİNİ BİLİYORUZ”

İslami değerlere yönelik yapılan hadsiz saldırıya kayıtsız kalmayan Ak Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Boğaziçi Üniversitesi önünde kıblemiz Kabe'ye ve İslami değerlerimize yönelik yapılan hadsiz saldırı kin ve düşmanlık dolu bir bilinç altının yansımasıdır. Bizler kalpsiz, işitmez ve görmez bu guruhu, sahiplerini ve neyi hedeflediklerini çok iyi biliyoruz” dedi.

“ÖĞRENCİ GÖRÜNÜMLÜ ALÇAKLAR!”

Kabe’ye yapılan çirkin saldırıya sert tepki gösteren AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, ”Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama'ya hakaret eden öğrenci görünümlü; Alçaklar! Mukaddesatımıza yapılan bu saygısızlık, sapkın zihniyetin içinde bulunduğu gafleti göstermektedir. Meselenin Üniversite olduğunu halen düşünen var mı?”dedi.

“SAPKIN ZİHNİYETTEN EVLATLARIMIZI KORUMALIYIZ”

Yapılan çirkin saldırıyı sapkın zihniyet olarak değerlendiren AK Parti Milletvekili Tolga Ağar,”’Ben develerin sahibiyim, Kabe’nin sahibi Allah O'nu korur!" derdi Sevgili Peygamberimizin dedesi. Kimsenin gücü kıblemize zarar vermeye yetmez, Allah Kabe’yi korur. Bizler de bu sapkın zihniyetten evlatlarımızı ve toplumu korumak zorundayız” ifadelerini kullandı.

“NEFRETLE KINIYOR VE LANETLİYORUM”

“Kabe Kutsalımızdır” diyen Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da yapılan saygısızlığı lanetleyerek,”Boğaziçi Üniversitesi’nde kıblegahımız Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı nefretle kınıyor ve lanetliyorum” dedi.

“TEVHİDİN SEMBOLÜ KÂBE KUTSALIMIZDIR”

Tepki gösteren isimlerin arasında yer alan Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da ”Bugüne kadar defalarca elleriyle, dilleriyle, karanlıkta kalmış ruhlarıyla saldırdılar ama Kabe hala dimdik ayakta... Sizin ayaklarınızın altına aldığınız o kutsal, bizim her daim kalbimizde ve başımızın üstündedir. Yeryüzünde tevhidin sembolü olan Kabe kutsalımızdır” diye tepkisini dile getirdi.

 

“GEREKEN CEZA EN AĞIR ŞEKİLDE VERİLMELİDİR”

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or’da bu tür çirkin saldırılara karşı en ağır cezaların verilmesi gerektiğini belirterek,”Boğaziçi Üniversitesi Kampüsü içerisinde kendini bilmez birkaç soytarının Mukaddes mekânımız, kıblemiz Kâbe’ye, yaptığı saygısızlığı kınıyorum. Bilinmelidir ki Kutsal değerlerimiz kırmızı çizgimizdir. Kutsal değerlerimize kim dil uzatıp laf ediyorsa gereken ceza en ağır şekilde verilmelidir” dedi.

“DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL AÇIKÇA PROVOKASYONDUR”

İnanç özgürlüğünün hedef alındığını söyleyen Diyanet Sen Elazığ Şube Başkanı Murat Ergen’de konuyla ilgili bir açıklama yaparak sert tepki gösterdi. Ergen, ”Boğaziçi Üniversitesi önünde Müslümanların kutsal mekânı, kıblemiz Kâbe’ye yapılan hadsiz, fütursuz saldırıyı şiddetle kınıyorum. Müslümanların kutsal değerlerine yapılan bu saldırı dini inançlar üzerinden yapılan açık bir provokatif eylemdir. Sorumlular derhal bulunarak yargı önünde hesap vermelidir. Kimsenin toplumsal barışı bozmaya, inanç özgürlüğünü hedef almaya ve kutsallarımıza saldırmaya hakkı yoktur.  Bu bir düşünce özgürlüğü değil açıkça provokasyondur. Hem de çok çirkin bir provokasyon.  Bu provokasyonlar ile milletin sinir uçlarına dokunarak kaos peşinde koşanlar, ülkeye en büyük ihaneti yapmaktadırlar. Bu ihanetler karşısında susmayan diyanet camiası bundan sonra da sessiz kalmayacaktır” diye ifade etti.

“FÜTURSUZCA DALGA GEÇİLMESİNE BU TOPLUM İZİN VERMEYECEKTİR “

Diyanet-Sen Elazığ Şube Başkanı Murat Ergen, açıklamasının devamında “Dünya ve ülke olarak korona virüs nedeniyle zor günler yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe birbirimize destek olmaya daha çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde bu ayrıştırıcı, provokatif tavır, ülkesini, halkını seven insanların takınacağı bir tavır değildir. Bu düpedüz hadsizliktir ve haddini bilmeyenlere bu halk gayet güzel haddini bildirecektir. Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın ve Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nün soruşturma başlatması memnuniyet vericidir. Diyanet-Sen olarak bizler de konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Sorumluların bir önce adalet önünde hesap vermesini ve tüm Müslümanlardan özür dilemesini bekliyoruz” diye kaydetti.

“REKTÖR BAHANE GAYE İSLAM’A SAVAŞ AÇMAKTIR”

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerin imza attığı sapkınlığa tepki gösteren Eğitim Bir Sen 1 No’lu Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi de rektör eyleminin bahane olduğunu söyledi. Tepkisini dile getiren Bahşi, “Ağaç da rektör de bahane. Bu sapkın yapıların ortak gayesi DÎN-İ MÜBÎN-İ İSLAM’a apaçık savaş açmaktır. Özgürlük kisvesi altına saklanarak saldıran bu sapkın yapıya karşı sessiz kalmayacağız! Bu rezaletin adı: Boğaziçi LGBT rezaletidir. Kabe kutsalımızdır, kıblemizdir” dedi.