YEREL
Giriş Tarihi : 01-02-2021 13:23   Güncelleme : 01-02-2021 13:23

ABDULLAH ŞEKEROĞLU KALP KRİZİ GEÇİRDİ

ABDULLAH ŞEKEROĞLU KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Avrasya Elazığlılar Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Şekeroğlu kalp krizi geçirdi.

Ünlü Tiyatro Ve Sinema Oyuncusu Elazığlı hemşehrimiz Şekeroğlu’nun gece saat 2 sıralarında evinde kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Yakınlarının haber vermesi üzerine Şekeroğlu, İstanbul Sefaköy Aydın Üniversitesi Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Yapılan ilk müdahale de Şekeroğlu’nun kalbine giden 3 damarının tıkandığı operasyonla bir damarının açıldığı öğrenildi.

Yoğun bakımda tedavisi devam eden Şekeroğlu’nun durumu ciddiyetini korurken hayati tehlikesi devam ediyor.

ABDULLAH ŞEKEROĞLU KİMDİR?

Tiyatrocu, oyuncu Abdullah Şekeroğlu bugüne kadar Çok mu Komik?, Ateşin Düştüğü Yer, Elif, Matrakcı Nasuh, Diriliş Ertuğrul, Şevkat Yerimdar ve Zohak gibi projelerde oyuncu olarak yer almıştır. Ayrıca 2010 yapım olan Çok Mu Komik isimli sineme filminin senaristliğini üstlenmiştir.

1960 yılında Elazığ’da dünyaya gelen Şekeroğlu, yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Elazığ Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrenci ekin öğretmeni tarafından Şehir Tiyatrolarına teşvik edilmiştir. İlk olarak Kopuk isimli yazıp oynadığı oyun ile sanat hayatına adım atmış ardından Kövengin Elleri isimli eseri TRT Radyosunda, radyo tiyatrosu olarak oynanmıştır.

1985’te FATİH isimli eserdeki Lukas Notaras rolü ile ilk profesyonel tiyatro sahne deneyimini gerçekleştiren Abdullah Şekeroğlu günümüze kadar sahnede 200 oyunda çeşitli karakterleri oynamıştır. TİSAV tarafından Ferdi Sanat Ödülünün sahibi olmuştur.