YEREL
Giriş Tarihi : 01-02-2021 16:52   Güncelleme : 01-02-2021 22:32

BOZKURT: ANLAM VEREMİYORUZ

BOZKURT: ANLAM VEREMİYORUZ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Ensaf Odası Başkanı Nihat Bozkurt, geçtiğimiz hafta sonu, sokağa çıkma kısıtlaması olmasına rağmen vatandaşların Hazar Baba Dağı’nda maskesiz eğlendiği görüntülere tepki gösterdi. Bozkurt, “Salgına karşı mücadele devam ederken belirli bir kesimin kısıtlamaya tabii tutulmaması kabul edilebilir değil. Şehrin belirli yerlerinde oluşan yoğunluklara anlam veremiyoruz” dedi.

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Bozkurt,  Korona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında lokanta, çay ocağı düğün salonları kapalı tutulurken Hazar Baba Kayak merkezinden gelen eğlence dolu görüntülere tepki gösterdi. Bozkurt, ”Pandemi nedeniyle en çok etkilenen esnafların başında gelen kıraathane ve kahvehane esnafının mağduriyeti devam ediyor. Biz yaşadığımız mağduriyetin çözümü için sesimizi duyurmaya çalışırken şehrin belirli yerlerinde oluşan yoğunluklara anlam veremiyoruz. İşletmelerimizin kapanmasına neden olan kısıtlamalar uygulanmaya devam ediyor ancak virüsün en çok yayılan mekanların sadece kıraathane ve kahvehane işletmeleri olarak görünmesi kabul edilebilir değil” dedi.

“İNSAN KALABALIĞINDAN GEÇİLMİYOR”

Kuralların herkes için geçerli olduğuna dikkat çeken Bozkurt,“Baktığımız zaman şehrin birçok noktasında salgın kurallarının hiçe sayıldığı, sosyal mesafenin olmadığı alanlar görüyoruz. Çarşı merkezinde insan kalabalığından geçilmiyor, minibüs otobüsler tıklım tıklım oluyor. Haftasonu sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen Hazar Baba Dağı’nda kayak merkezinde insanlarımızın maskesiz ve sosyal mesafesiz oluşu yayılma riskini taşımıyor mu? Pandemi nedeniyle alınan kararlar herkes için geçerliyse neden Kayak merkezine izin veriliyor? Devlet büyüklerimizin sağlık açısından almış oldukları kararlara saygı duyuyoruz ancak belirli bir kesimin kısıtlamaya tabii tutulmaması kabul edilebilir değil” dedi.