SPOR
Giriş Tarihi : 02-02-2021 15:17   Güncelleme : 02-02-2021 15:20

BAŞKAN ÖZTÜRK: MÜCADELE ETTİK AMA BAŞARAMADIK

BAŞKAN ÖZTÜRK: MÜCADELE ETTİK AMA BAŞARAMADIK

İRFAN ARSLAN

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Yönetim Kurulu başkanı Selçuk Öztürk, transfer tahtasını açabilmek adına son üç gün verdiği mücadelede maalesef istediği sonucu alamadığını açıkladı.

 Bordo Beyazlı kulübün Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında yapılan çalışmalar, takımın hedefi ve geleceği ile ilgili olarak geniş açıklamalarda bulunarak şunları söyledi.

Biz kendimiz tek başımıza bir mücadeleye girdik. Ola ki Allah nasip eder açarız. Hem biz mutlu oluruz hem sizler, hem taraftarımızı mutlu ederiz diye. Son 3 günde yoğun bir tempo harcadık. Dün akşamdan beri bazı yanlış anlaşılmalar var. Son dakikaya kadar transfer tahtasıyla mücadele ediyorduk. Bizim Elazığspor’umuzun resmi sitesi var. Biz buradayız. Bizim resmi sitemizde hiçbir dakika transfer tahtasını açtık, oyuncuları aldık gibi bir beyanımız yok. Bunu bazı taraftarlarımız mutlaka gönülden istiyorlar açılmasını. O bağlamda duygusal açıklamalar yapmışlar.

Biz son 3 gün 4 gün tekrar ya Allah bir gayretle bir mücadeleye girerek, bir savaşa girerek hatamı yaptık acaba. Bizi eleştirenler var. O eleştirenlerin zaten bazıları belli. Ne derler onlara, şizofren mi derim, paranoyak mı dedim. Öyle tipler var. Her zaman yazıyorlar, çiziyorlar. Millet galyana getiriyorlar. Bir yazı yazıyorlar, kopyalıyorlar yüz yere yapıştırıyorlar. Bunlar bana zarar vermez. Bunlar Elazığspor’a zarar verir. İçeride kalan çocuklarımıza zarar verir. Siz bu kulübün düşmanı mısınız ya? Bugün ben varım yarın yokum. Ama burada 32 tane oyuncu grubu var. Allah’tan korkun ya. Dün takımımı göndermişim ben takımımın başında gidemedim. Belki tahtayı açarız mücadele ederiz diye. Takımımızın başına gidemiyoruz. Bizi geçin oyuncuların şevkini düşürüyorlar. Bu çocuklar bu saate kadar 24 puan toplamış. -3’ümüz silinmezse 24 puanın var. Biz rahatız. İkinci yarıda 18-20 puan toplasan herhalde ligdesin. Bu çocuklarımıza ihanet ediyoruz ya.Ben bunlara alışık adamım.

"TAHTAYI AÇACAK VARSA GELSİN DEDİM"

Gelin kardeşim. Bu kulübü şaha kaldıracak, tahtayı açacak gelsin kardeşim. Bende yanında asker gibi yardımı olacağım dedim mi demedim mi. Pandemi var. Kongre yapamıyorsun. Galatasaray 1 yıldır kongre kararı alamıyor. Şimdi siz zannediyorsunuz biz buradan istifa ettik 3 gün sonra kongre kararı mı alınacak? Alınmayacak. Niye? Pandemi var. Dernekler masasına yazacaksınız dernekler masası kendi makamına yazacak. Oradan İçişleri Bakanlığı’na gidecek. İçişleri Bakanlığı’mızın iznine tabi kongre yapmak. Koşsan, koştursan 2-3 ay. 3 ay sonra lig bitiyor. Neyin kafasını yaşıyorlar bunlar neyi yazıyorlar ben anlamadım. Bunların beyni yok. Veya düşmanlıkları var. Artı bizim söylemediğimiz bir şey. Biz tahtayı açtık dersek açtık. Ben geçen defa da mücadele ettim. Son dakika 21.45’de açtık. Dünde 21.45’de açabilirdik. Biz bunun mücadelesinin içerisindeydik.

"ÇOK İYİ YERDEYİZ”

Transfer tahtasını açamayan takımlara göre çok iyi yerdeyiz. Gelin kardeşim kulübe sahip çıkın diyorum gelen olmadı. Başkanlık mı yapacaksınız. Bu takım küme düşmez. Biz tantayı açmışolsaydık bu takım Play Off için mücadele verecekti. Biz bu takımın rahatlaması için destek istiyoruz. Transfer tahtasını açamadık bari şimdi gelin bu takımın ligde rahat mücadele vermesi için gerekli desteği verin.

Ben bu takımın ekonomik olarak sıkıntılarını giderme adına  İçişleri Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile defalarca görüştüm. Ardından Cumhurbaşkanımız ile görüştüm. Cumhurbaşkanımız bana” Buradan bulamadınızmı” dedi Ben Bakanlarımızdan iş aş istemedim. Ben bu kulüp için destek istedim. Bakan bu işleri yapmaz. Organize yapın der, Vali Belediye Başkanı bu organizasyonu yapar. Bu yapılmadı.

Ben Bakanlarımız ile görüşürüm ardını Siyaset getirir. Vali, Belediye Başkanı, Siyasetçiler takip eder  çözüm getirirler. Giresun’da nasıl yapıldı. İki günde 28 Milyon TL. Yardım yapıldı.

KONGRE YAPAMIYORUZ

Pandemi süreci nedeniyle Kongreyi Şubat ayına kadar yapamıyoruz. Bu konuda ben dünde söyledim. Başkanlığa talipli olan varsa gelsin bende vereyim.  Gelecek adan ehil adam olacak ki biz bu anahtarı teslim edelim. Biz de geçmişte bu kulübün yönetimini 2.5 ay kongreyi yapmadan yönettik. Sonra kongre yaptık ve yönetime geldik.

Şimdi benden önce görev yapan arkadaşlar bana verilen sözler tutulmadı diyorlar. Bana verilen hangi sözler tutuldu? Yıkım bize verilecek ti?_ Hani nerede? Ben bırakıp gitmedim.

Bizi bize bıraksınlar. Bu takımın ligi rahat bir şekilde bitirmesi için destek olsunlar. Bunu sağlamak adına hazırladığım bazı projeler var. Bunları Belediye Başkanıma sundum. Kendisi de bu projelerimize sıcak, olumlu bakıyor. Bu takımın onursal başkanı Belediye Başkanıdır. Başkanımız bu projeleri onayladı. Bunları hayata geçirdiğimizde Elazığspor kulübü düzenli gelire kavuşacak.

Takımımızdan giden oyuncular oldu. Bunlardan sadece Ömer’in gitmesini istemedim. O beni üzdü. Diğerlerini ber istedim gittiler.”