YEREL
Giriş Tarihi : 03-02-2021 09:49   Güncelleme : 03-02-2021 09:49

YAVUZ: PROJE KAPSAMINDA 217 KONUT YAPILACAK

YAVUZ: PROJE KAPSAMINDA 217 KONUT YAPILACAK

İRFAN ARSLAN

Maden ilçesinde konut ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılan girişimlerin olumlu sonuç verdiği ve Maden ilçesi İstasyon bölgesinde Toplu Konut yapımı için proje çalışmalarının başlatıldığı açıklandı.

Maden Belediye Başkanı Orhan Yavuz, ilçenin gelişmesi ve konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak daha önce başlattıkları ancak ilçenin taşınması durumu nedeniyle beklemeye alınan çalışmada Çevre ve Şehircilik Bakanlığının proje çalışmasını başlattığını açıklayarak, ”İstasyon bölgemizde yolun üstündeki alanda yaklaşık olarak 71 bin metrekarelik bir alanda bu konutların yapılması kararlaştırıldı. Proje çalışmalarına başlanıldı. Burada bizim daha önce 150 Toplu Konut 67 de Afet Konutu yapılması için talebimiz vardı. Biz bunlara ek olarak 150 konut talebinde daha bulunduk. Bu talebimizde olumlu karşılık bulursa bu bölgede 367 konut yapılacak. Konutlar beş katlı olarak planlanıyor. Böylece ilçemizin hem konut ihtiyacı karşılanmış olacak hem de vatandaşlarımızın burada kalmasını sağlayarak ilçemizin nüfus artışını sağlamış olacağız.

Çalışmalara başlandı. Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından inşaat çalışmalarına geçilecek. İlçemize ve ilçemiz halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.