YEREL
Giriş Tarihi : 04-02-2021 15:15   Güncelleme : 04-02-2021 15:18

İLİMİZDE GÖSTERİ VE MİTİNG ALANLARI BELİRLENDİ

İLİMİZDE GÖSTERİ VE MİTİNG ALANLARI BELİRLENDİ

İRFAN ARSLAN

 Elazığ Valiliği ilimizde yapılacak olan gösteri ve Miting alanlarını belirledi.

Elazığ Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle.

“Temel hak ve özgürlüklerden olan, Anayasa ve yasalarla güvence altına alınan toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının özgür bir ortamda anayasa ve kanunlarla belirtilen esaslar çerçevesinde kullanılması amacıyla, Elazığ il merkezi belediye sınırları içerisinde ilk toplanma alanı, yürüyüş güzergâhı, toplantı alanı, dağılma güzergâhları ile afiş ve pankart asılacak yerler 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. Maddesi ve bu Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. Maddesi uyarınca İl Makamının 02.02.2021 gün ve 1123 sayılı Onayı ile 2021 yılı içerisinde toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecek alanlar belirlenmiş olup, söz konusu alanlarla ilgili bilgiler aşağıya çıkartılmıştır.

İstasyon Meydanı Gar Meydanı Miting alanı, Doğukent Miting alanı Abdullahpaşa Miting alanı, Ahmet Aytar Miting Alanı, Perşembe Pazarı Miting Alanı olarak belirlendi.

Bu miting alanlarına gidiş ve dönüş güzergâhları da belirlenerek bu mitin alanlarına gidiş ve dönüş yapılacak olan cadde ve sokaklarda açıklandı.