YEREL
Giriş Tarihi : 05-02-2021 09:52   Güncelleme : 05-02-2021 10:38

SAADET PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI AKIN’DAN KEBAN İLÇESİNE ZİYARET

SAADET PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI AKIN’DAN KEBAN İLÇESİNE ZİYARET

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın ve il yönetimi Keban ilçesini ziyaret ederek esnaf ile bir araya geldi. İlçe merkezinde esnafların sorunlarını dinleyen İl Başkanı Akın, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; Keban ilçesinin hak ettiği noktadan çok uzakta olduğunu ifade etti.

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Keban’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Keban ilçesine üçüncü ziyaretini gerçekleştirdiğini aktaran İl Başkanı Akın, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“SIKINTILARLA BOĞUŞAN ESNAF GÖRÜYORUZ“

“Hepimizin bildiği üzere kısa bir zaman önce Saadet Partisi İl Başkanı olarak göreve geldim. Bu kısa zamanda Keban ilçemize üçüncü ziyaretim. Bugün burada esnaflarımızın tamamını ziyaret edip vatandaşlarımızla sohbet ederek Keban İlçemizi daha iyi hissetmeye çalıştım. İlçemiz maalesef hak ettiği noktadan çok uzakta görünüyor. Bu çok üzücü bir durum. Gördüğüm en önemli problem Keban’ın bir Kemaliye gibi turizm memleketi olması gerekirken, ki çoğunuz biliyorsunuz Kemaliye’ye gittiğinizde sizi güzel dizayn edilmiş bir çarşı karşılıyor. Tabelasıyla dış cephesiyle, yolları ile. Ama gelin görün ki maalesef belediye bu tür bir proje üretemediği için sıkıntılarla boğuşan bir esnaf tablosu görüyoruz. Halbuki bu kadar yıl burada belediye başkanlığı yapan bir kişi nasıl olurda bu kadar basit önlemleri alamaz hayretler içerisindeyim. Tabi millete hizmet etmek nasip işi. Demek kendisine kısmet değilmiş. Vatandaşımızın gerekeni sandıkta yapacağına inanıyorum. Keban ilçemizin gençlerinin çoğu işsizlikten dolayı dışarıda.  Halbuki çeşitli yatırımcılar buraya getirilebilirdi. Keban ilçesi işsizlikten dolayı sürekli göç veriyor ve bu kimsenin umurunda değil. Eni sonu her şey dert edinmekten geçiyor.”

“KEBAN İÇİN TASARLADIĞIMIZ PROJELERİ PAYLAŞACAĞIM”

İl Başkanı Akın, “Keban ilçemize ziyaretlerim devam edecek, vatandaşlarımıza yaşanabilir bir Keban sunacağız. İlçemizin sorunlarını öğrendim. Ekibimle Keban için tasarladığımız projeleri bir dahaki gelişimizde paylaşacağız. İnsanlar mutlaka diğer partilerle aramızdaki farkı görüp kararlarını vereceklerdir.  Amacımız milletimizin hak ettiği değeri görmesidir” şeklinde konuştu.