YEREL
Giriş Tarihi : 05-02-2021 16:29   Güncelleme : 05-02-2021 16:29

İL GENEL MECLİSİ ŞUBAT AYI OTURUMLARI TAMAMLANDI

İL GENEL MECLİSİ ŞUBAT AYI OTURUMLARI TAMAMLANDI

Elazığ İl Özel İdaresine bağlı İl Genel Meclisi, Şubat ayı oturumlarını tamamladı.

Meclis Başkanlığını İbrahim Şerbet’in yaptığı oturumların beşinci birleşimi gündem maddeleri ve önergelerin görüşülmesiyle tamamlandı.

Birleşimlerde, Mülkiyeti Elazığ il Özel idaresi’ne ait birinci hayvan ürünleri organize sanayi bölgesinde bulunan süt toplama merkezinin değerlendirilmesi ile ilgili hazırlana rapor; Karakoçan Karapınar Köyü’nde yapımı tamamlanan afet konutlarındaki eksikliklerin giderilmesi ile ilgili hazırlanan rapor; Meşeli yanaşma yeri mevkiinde bulunan feribot yanaşma iskelesinin değerlendirilmesi ile ilgili hazırlanan rapor ile önergeler görüşülerek karara bağlandı.

Birleşimlerin dilek ve temenniler bölümünde söz alan meclis üyesi Osman Dilek; ‘‘Daha önceden burada bir araç açılış törenimiz vardı, maalesef meclis olarak davet edilmedik. Bu konuyu hiçbir arkadaş gündeme getirmedi, üzülerek izledik. Çünkü buradaki 30 arkadaşımızın emeği vardı hepimizin katkıları vardı.’’

 ‘‘Yine Özel İdare’nin katkı verdiği, kademeli bir şekilde 6 milyon TL İpek Yoluna katkı sağladık. Oranın açılışına ne hazindir ki duyduğum kadarıyla meclis üyelerinin bir kısmı kapıda kaldı içeriye alınmadı. Sonradan sosyal medyadan gördük ki olay ile alakası olmayan kişiler oradalarmış. Meclis adına belirlenecek birkaç kişi temsilen oraya katılabilirdi bunlar bizleri üzdü.’’dedi.

Aksa ve Türktelekomdan kaynaklanan sorunları dile getiren Meclis üyelerinden Mahmut Okçuoğlu ilgili kurumlar ile toplantılar yapıldı diyerek; ‘‘AKSA Bölge Müdürlüğümüz konuyu EPDK’ya ileteceğini ve bu sorunun 3 aylık bir süre içinde çözülebileceğini belirtti. Durumu Vekillerimize ilettik vekillerimiz EPDK ile bizzat görüşerek ek süre istemeleri Karakoçan ve Elazığ için önem arz etmektedir. Sadece benim ilçemde şuanda 380 tane elektrik aboneliği bu sıkıntıdan dolayı alamayan vatandaşlar var.’’dedi.

Araç tanıtım töreninde kendilerine de geç haber verildiğini dile getiren Meclis Üyesi Hanifi Coşkun’da; ‘‘İl Özel İdaresi’ne alınan araçlar da İl Özel İdarenin parası ile alındı. Sadece biz meclis üyeleri olarak cebimizden para vermedik. Burada hazırda Milletvekillerimiz vardı İl Başkanımız vardı bizlere de geç de olsa haber verildi ve gittik.’’dedi.