YEREL
Giriş Tarihi : 05-02-2021 17:20   Güncelleme : 05-02-2021 17:20

MHP İL TEŞKİLATI’NDAN KONTEYNER KENTE ZİYARET

MHP İL TEŞKİLATI’NDAN KONTEYNER KENTE ZİYARET

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, il teşkilatı ile birlikte Kırklar Mahallesi Geçici Konaklama Merkezi'ni ziyaret ederek, depremzedelerin sorun ve taleplerini dinledi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, il yönetim kurulu ile birlikte 24 Ocak depremi sonrası depremzede vatandaşlar için kurulan Kırklar Mahallesi Geçici Konaklama Merkezi'ni ziyaret etti. Depremzede vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen İl Başkanı Işıkver, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti devletinin net bir şekilde burada hissedildiğini ifade etti.

İl Başkanı Işıkver, yaptığı açıklamada, “24 Ocak depreminden sonra daha önce bu şehrin görmediği, özellikle hanelerini kaybettiği insanların yaşadıkları, devletin, şefkat ve merhamet eliyle onları kucakladığı ve yeni bir haneye taşınacağı süreye kadar da belli bir düzen içerisinde çocukların eğitimden, ailelerin sosyal yardımlaşma vakfı vasıtasıyla temel ihtiyaçlarının karşılandığı bir sürecin icra edildiğini görüyoruz. Biz yine bu sürecin sağlıklı işleyişini bildiğimiz gibi buradaki insanlarımızın ruhuna dokunmak, dertlerini dinlemek maksadıyla buradayız. Gördüğümüz şu ki, hakikaten Türkiye Cumhuriyeti şefkat ve merhamet eliyle burayı sarıp sarmalamış” dedi.

Vatandaşlarımızın konteyner kentte kalmasının üzücü bir durum olduğunun altını çizen Işıkver, “Devletin, kısıtlı imkanlar içerisinde onlara sosyal yaşam döngüsü yaratması ve buna mecbur kalınması üzücü bir şey ama sonuç itibariyle biz buradayız, Türkiye Cumhuriyeti devleti burada. Ve devleti çok net bir şekilde burada hissediyoruz. Bugünde bütün yönetim kurulumuz ile birlikte buradaki insanların bundan sonra gidecekleri haneleri ile ilgili problemlerini dinlemek, varsa şuan ki problemlerine çözüm aramak, yaralarına merhem olmak için buradayız. İnsanlarımızla bütünleşiyoruz ve elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.