YEREL
Giriş Tarihi : 05-02-2021 20:14   Güncelleme : 05-02-2021 20:14

AİLE SOSYAL HİZMETLER VE SAĞLIK İŞÇİLERİ SENDİKASI KURULDU

AİLE SOSYAL HİZMETLER VE SAĞLIK İŞÇİLERİ SENDİKASI KURULDU

Elazığ’da Aile, Sosyal Hizmetler Ve Sağlık İşçileri Sendikası adıyla yeni bir sendika daha kurularak, faaliyetlerine başladı.

İl Başkanlığını Ahmet Deniz Türk’ün yaptığı Aile sosyal Hizmetler ve Sağlık İşçileri Sendikası, kuruluşunu tamamlayarak, faaliyetlerine başladı.

Aile sosyal Hizmetler ve Sağlık İşçileri Sendikası Elazığ İl Başkanı Ahmet Deniz Türk, Sendika Genel Başkan Yardımcısı Turan Taş ile basın toplantısı düzenleyerek, sendikanın amacını anlattı.

Aile sosyal Hizmetler ve Sağlık İşçileri Sendikası Elazığ İl Başkanı Ahmet Deniz Türk, aidat sendikacılığı yapmayacaklarını belirterek, üyelerinin sorunlarının çözümüne katkı sunacaklarını söyledi.

Aile sosyal Hizmetler ve Sağlık İşçileri Sendikası Elazığ İl Başkanı Ahmet Deniz Türk ‘’Yaklaşık 1-2 yıldır kurulan sendikamızın misyonunda kesinlikle işçi arkadaşlarımızı derinden etkileyen aidat sendikacılığı olmayacaktır.

Genel Başkanımızın da basın açıklamalarında bahsettiği gibi sendikamızın; üye aidati işçi arkadaşlarımızın kazandıkları 1 yevmiye olarak değil, 3/4 yevmiye olacaktır. Ayrıca yapılacak ilk genel kurulda bunu daha da makul seviyelere çekmek için çalışmalarımız olacaktır.

Sendika faaliyet alanlarımız Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlar, Aile Sosyal Hizmetlerine bağlı kurumlar, üniversite hastaneleri, özel hastane, özel rehabilitasyon bakım evleri ve özel diş laboratuvarları ile SGK karşılığı çalışan tüm işçi arkadaşlarımız dahildir. Ayrıca başta ilimiz olmak üzere bağlı diğer ilerimizin mülki amirleri ve kurum müdürlükleri ziyaret edilip sendikamızı tanıtımı yapılacaktır. ‘’ ifadelerini kullandı.