YEREL
Giriş Tarihi : 06-02-2021 21:12   Güncelleme : 06-02-2021 23:46

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ZİVER İNŞAAT’A TEŞEKKÜR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ZİVER İNŞAAT’A TEŞEKKÜR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Yapımı tamamlanan Tohma Köprüsü’nün açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, köprünün ülkemize kazandırılmasında başrol oynayan Ziver İnşaat’ı unutmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılış konuşmasında kısa süre içerisinde Tohma Köprüsü’nün yapımını tamamlayan Ziver İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci’ye teşekkür etti.

Malatya-Sivas karayolu Karakaya Barajı üzerinde stratejik konumda bulunan 517,5 metre uzunluğundaki ileri mühendislik teknolojilerinin kullanıldığı Tohma Köprüsü'nün yapımı tamamlandı. Ülkemizin önde gelen inşaat firmalarından hemşerimiz Veysel Demirci’nin sahibi olduğu Ziver İnşaat tarafından yapımı tamamlanan Tohma Köprüsü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferans sistemi ile katılımıyla açıldı. 

Köprünün açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, köprünün bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek, “Anadolu ve Orta doğunun önemli güzergahlarından biri olan bu yolun ve köprünün bölgede ticaretin ve turizmin gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımının tamamlanmasında emeği geçenlere tek tek teşekkür ederken Ziver İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci’yi de unutmadı ve bir başarıya imza atarak  kısa süre içerisinde Tohma Köprüsü’nün yapımını tamamladığı için teşekkür etti.