YEREL
Giriş Tarihi : 07-02-2021 13:20   Güncelleme : 07-02-2021 13:20

MAHMUTOĞLU ÖLÜ OLARAK BULUNDU

MAHMUTOĞLU ÖLÜ OLARAK BULUNDU

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde 23 gün önce kaybolan Mustafa Mahmutoğlu adlı şahıs Sarıcan yaylası kayalık yolunda ölü olarak bulundu.

Elazığ’ın Karakoçan ilçesi Sarıcan Beldesi'nde 23 gündür kayıp olduğu için aranan Mustafa Mahmutoğlu’nun cansız bedeni evine yaklaşık 20 km uzaklığında dağlık alanda karlar altında bulundu. Karakoçan İlçesine bağlı Sarıcan Beldesinde kaybolan ve akli dengesi yerinde olmayan Mustafa Mahmutoğlu’ndan 23 gündür haber alınamıyordu.

CANSIZ BEDENİNİ VATANDAŞLAR BULDU

15 Ocak 2021 Cuma günü evinden çıkan ve bir daha haber alınamayan Mahmutoğlu evine geri dönmeyince, ailesi durumu yetkililere bildirdi. Aile ve jandarma ekiplerinin aramaları devam ederken belde de anonslar yapılarak vatandaşların arama çalışmalarına katkı vermesi istendi. Yapılan anons sonrası toplanan Sarıcanlılar arazide Mahmutoğlu’nu aramaya çıktılar. Aramalar sonucunda Mahmutoğlu bu sabah saatlerinde dağlık arazinde donmuş olarak bulundu.

Haber verilmesi üzerine Jandarma nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ve Olay yeri inceleme ekipleri bölgede inceleme yaptılar incelemelerin ardından Mustafa Mahmutoğlu’nun cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Karakoçan Devlet hastanesine getirildi.