YEREL
Giriş Tarihi : 07-02-2021 13:24   Güncelleme : 07-02-2021 13:31

MİLLETVEKİLİ EROL SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİ OLDU

MİLLETVEKİLİ EROL SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİ OLDU

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının 3’lü vardiyaya geçirilmesi sonrasında yaşadıkları sorunlarla ilgili açıklama yaptı. Sağlık çalışanlarının 3’lü vardiyaya geçirilmesi sonrasında çalışma koşullarının ağırlaştığını belirten Erol, ”Ülkemizin corona salgınından dolayı geçirdiği şu zor ve stresli süreçlerde fedakarca çalışan sağlık emekçilerimizin yaşadıkları problemleri çözmek ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak adına Fırat Üniversitesi Hastanesi yönetimi ve sağlık çalışanları istişare yaparak yaşanılan mağduriyet çözülmelidir” dedi.

Fırat Üniversitesi’ndeki 150’ye yakın sağlık çalışanı, geçtiğimiz günlerde 3’lü vardiya sistemine geçilmesi sonrasında çalışma koşullarının ağırlaştığını belirterek Fırat Üniversitesi pandemi polikliniği önünde basın açıklaması yapmıştı.CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, sağlık çalışanlarının yaşadıkları sorunların çözülmesi için Fırat Üniversitesi yönetiminin sağlık çalışanlarıyla istişare yapması ve sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi gerektiğini kaydetti.

“SAĞLIK EMEKÇİLERİMİZİN SORUNLARINA KARŞI KULAK TIKANMAMALIDIR”

Corona virüsü salgının ülkemizde görüldüğü günden bugüne kadar sağlık çalışanlarının fedakârca çalıştığını belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,”Corona virüsü salgının ülkemizde ortaya çıktığı andan bugüne kadar kahramanca mücadele eden çocuklarından, ailelerinden haftalarca aylarca uzak kalarak kimi yurttaşlarımızın yakalandığı corona virüsü belasından kurtarmak için gece gündüz çalışan sağlık çalışanlarımız 3lü vardiya geçilmesi sonrasında çalışma koşullarının daha da ağırlaştığını kamuoyuna duyurmak için açıklama yapma gereği duymuşlardır. Yaklaşık 2 buçuk aydır 3’lü vardiya sistemiyle çalıştıklarını söyleyen sağlık emekçileri bu süreç zarfında çalışamaz hale geldiklerini, sağlıklarının bozulduğunu ve en önemlisi ise corona bulaşışının artıklarını ifade etmişlerdir. 3’lü vardiyanın getirmiş olduğu ağır iş yükünden dolayı 42 hemşirenin istifa etmek zorunda kalmış ve birçok sağlık emekçisinin ise çalışma performansları ağır iş yükünden dolayı düşmüştür. 3’lü vardiya sistemiyle birlikte gece gündüz çalışmak zorunda kalan çocuklu kadın sağlık emekçileri çocuklarını ya nöbetlerine getirmiş yada memleketlerine götürmek zorunda kaldıklarını belirtmişlerdir.  Ülkemizin corona salgınından dolayı geçirdiği şu zor ve stresli süreçlerde fedakarca çalışan sağlık emekçilerimizin yaşadıkları problemleri çözmek ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlamak adına Fırat Üniversitesi Hastanesi yönetimi ve sağlık çalışanları istişare yaparak bu mağduriyetleri ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bizler için gece gündüz demeden mücadele eden sağlık emekçilerimizin yaşadıkları sorunlarına karşın kulak tıkanmamalıdır.” ifadelerini kullandı.