YEREL
Giriş Tarihi : 10-02-2021 18:38   Güncelleme : 10-02-2021 18:38

SAĞLIK TURİZMİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

SAĞLIK TURİZMİ KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Elazığ Sağlık Turizmi Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıda sağlık turizminin, bölgede var olan termal sularla birlikte geliştirilmesi konuları masaya yatırıldı.

Elazığ’da var olan turizm potansiyellerinden olan sağlık turizminin geliştirilmesi ve şehir ekonomisine katkısının artması amacıyla toplantı düzenlendi.

Düzenlenen Sağlık Turizmi Koordinasyon Toplantısında Elazığ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirbağ, ETSO Başkanı Asilhan Arslan ve paydaş kuruluşlar katıldı.

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, yaşanan deprem sonrası şehrin bir yandan imar edilirken bir yandan da normalleşme sürecini yaşadığını söyledi. Arslan, sağlık turizminde Elazığ’ın aksiyon planların oluşturulacağını kaydetti.

Asilhan Arslan ‘’Yapılan toplantılarda birçok konu ve konu başlığı üzerinde eğilmiştik. Şimdi bunların yeniden bir üzerinden geçme, nerede kalmış olduğumuzu hatırlama ve bundan sonraki dönemde aksiyon planlarımızı oluşturma adına bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Kurum müdürlerimiz hastanelerimizin değerli yöneticileri, temsilcilerimiz burada tüm paydaşlarımız burada. Bunu hız bir şekliyle yeniden bir durum değerlendirmesi yaparak önümüzdeki dönemlerdeki hareket kabiliyetimizi hep birlikte belirleyelim diyoruz.’’ dedi.

Elazığ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirbağ, Elazığ’da sağlık sektörünün geliştirilmesinde ulusal ve uluslararası hastanelerin varlığının önemine dikkat çekti.

Elazığ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirbağ ‘’Bundan sonraki süreçte neler yapmalıyız, neler yapabiliriz bir komisyonun oluşturulması bir konseyin oluşması, tanıtımın daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi, bu minvalde önemli adımlar atılacağına ben inanıyorum. Tabi ki potansiyelden biraz önce söz ederken önemli bir potansiyelimizin olduğunu söylemiştim. Sağlık turizmi alanında son dönemlerde hem ulusal ve uluslararası düzeyde hastanelerimizin varlığı hem de şehrimizdeki doğal termal suların varlığı ve bunlarla ilgili yapılacak önemli çalışmalar bizi hedefimize inşallah kısa zamanda ulaştıracaktır diye düşünüyorum.’’ İfadelerini kullandı.