YEREL
Giriş Tarihi : 10-02-2021 19:41   Güncelleme : 10-02-2021 19:41

BAŞKAN ÇİÇEK: OCAKTABU OYUNU GENÇLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR OYUN

BAŞKAN ÇİÇEK: OCAKTABU OYUNU GENÇLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR OYUN

Ülkü Ocakları Elazığ Şube Başkanı Mehmet Ali Çiçek, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından hazırlanan Ocaktabu oyununun gençlere, Türk dünyasını daha yakından tanıtacağını söyledi.

“OcaktaBu” oyunu Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından hazırlanan, Türk Milletinin ve ülkü ocaklarının tarihinden seçilmiş 816 kelimenin olduğu oyun.

ÇİÇEK: DAHA İYİ YAKINDAN TANIMALARI İÇİN TASARLANMIŞTIR

Başkan Mehmet Ali Çiçek yaptığı açıklamada, “ Genel Merkezimiz tarafından hazırlanan “OcaktaBu” oyunu istikbal ve istiklal sahibi gençlerimizin Türk milleti tarihini öğretmek ve Türk Dünyasını daha iyi yakından tanımaları için tasarlanmıştır” dedi.

ÇİÇEK: GELECEK NESLİN DAHA VERİMLİ YETİŞMESİNE VESİLE OLACAKTIR

Ülkü Ocakları Elazığ Şube Başkanı Mehmet Ali Çiçek, hazırlanan oyunun gençlerin, tarihini öğrenmesi açısından önemli olduğunu söyleyerek, “Ocaktabu oyunu önemli olan kişileri, olayları barındırmaktadır. Bu sayede gençlerimiz gönül coğrafyamıza hakim olacak, soydaşlarımızla tanışacak ve onlar ile ilgili yeni bilgi edinmeyi sağlayacaktır. Bu vesile ile bata ülkü ocakları genel başkanımıza Ahmet Yiğit Yıldırım’a teşekkür ederiz. bu proje ile gençlerimiz Türk dünyasını yeniden tanıyarak gelecek neslin daha verimli yetişmesine vesile olacaktır” diye kaydetti.