YEREL
Giriş Tarihi : 11-02-2021 09:39   Güncelleme : 11-02-2021 09:39

ŞOFÖR ESNAFIMIZ ÇOK YIPRANDI

ŞOFÖR ESNAFIMIZ ÇOK YIPRANDI

2022 yılında yapılacak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanlığına aday olduğunu açıklayan, Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı Halil Saraç, şoför esnafının zor bir süreçten geçtiğini belirterek daha iyi hizmet sunabilmek adına sorunlarına çözüm bulabilecek bir yönetim oluşturduklarını ifade etti. Elazığ Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı Halil Saraç, 2022 yılında yapılacak Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

2014 yılından beri Karayolları Trafik Güvenliği Derneği aracılığıyla şoför esnaflarına birçok hizmetlerde bulunduklarını aktaran Saraç, “Her zaman şoför esnaflarımızın menfaatleri doğrultusunda işler yaptık. Hiçbir zaman şoför esnaflarımızı ötekileştirmedik. Şimdiye kadar şoför esnaflarımızın en mağdur olduğu ve en mağdur edildiği ana gelecek olursak; yani 24 Ocak Elazığ Depreminden bu güne kadar hem deprem hem de pandemi sürecinde birçok şoför esnafımız maddi anlamda dar boğaza girdi. Şoför esnaflarımız kaderine terk edildi. Zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde kaygıların, geçim sıkıntısının, perişanlığın şoför esnaflarımızı ne kadar çok yıprattığının farkındayız. Bu farkındalıkla işin ehli olan, tuttuğunu koparacak, ne konuştuğunu bilen, genç ve dinamik bir başkan adayı olarak bir yola çıkıyoruz” dedi.

“MEVCUT YÖNETİM GELENE GİDENE TEŞEKKÜR EDİYOR”

Şoför esnaflarının dertleriyle dertlendiklerini ifade eden Saraç, “Şoför esnaflarımızdan kopmayarak, esnaflarımızla iç içe olduk, dertleriyle dertlendik. Her gün mutlaka taksicilerimizi, minibüsçülerimizi, servisçilerimizi, kamyoncularımızı, galericilerimizi ve rent a car esnaflarımızı ziyaret ettik. Bizler hiçbir zaman şoför esnaflarımızı oy olarak görmedik ve bundan sonrada görmeyeceğiz. Maalesef mevcut oda yönetimi; esnafımız için masaya yumruğunu vuramadı ve gelene gidene teşekkür etmekle yetindi. Belki de Şoför Esnafım ilk defa birilerinin kendisine destek olmasını bekledi ama beklediği desteği maalesef göremedi. Şoför esnaflarımız hiçbir zaman bu kadar mağdur edilmemişti ve bu kadar güçsüz bırakılmamıştı” diye ifade etti.

“ESNAFIMIZ İÇİN SESİMİZ GÜR ÇIKACAK”

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Adayı Halil Saraç; “Şoför esnaflarımızın faydasına olan her şeyin içinde olacağız ve olmaya da devam edeceğiz. Esnafımız için her zaman sesimiz gür çıkacak, hiçbir zaman esnafımızın boynunu bükük bırakmayacağız. Biz hazırlayacağımız projelerle şoför esnafımızı rahatlatacağız. Şoför esnafımız; göğsünü gererek ben şoförüm diyecek! Biz sözde değil, her esnafımızın yakinen göreceği projeler ile geliyoruz. Bu projelerimizi de kısa bir süre sonra açıklayacağız. Her zamanki gibi malum kişi yapamaz diyecek. Ben burandan sizin huzurunuzda şunu söylüyorum; biz söz verdiğimiz projelerimizi yapmasak hemen istifa ederiz. Çıktığımız bu yolda Yüce Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.