YEREL
Giriş Tarihi : 12-02-2021 13:44   Güncelleme : 12-02-2021 13:49

DALGIN: DEVLETİN İÇİNDEN ÇIKAN SENDİKAYIZ

DALGIN: DEVLETİN İÇİNDEN ÇIKAN SENDİKAYIZ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Haberkent Gazetesi’ni ziyaret eden Şehit Gazi Sendikaları Genel Başkanı Tayyip Dalgın, ”Türkiye’nin en büyük ailesi olan şehit gazi sen ailesi kamu kurumlarında çalışan arkadaşlarımıza hizmet etmek için sahadayız. Bizler devletin içinden çıkan sendikayız” dedi.

Şehit Gazi Sendikaları Genel Başkanı Tayyip Dalgın, beraberindeki ekip ile gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, Dalgın ve beraberindekileri genel yayın yönetmenimiz Metin Erol ağırladı.

Ziyarette değerlendirmelerde bulunan Dalgın, çalışmaları ve sendika hakkında bilgi verdi. Dalgın yaptığı açıklamada,”Sendikal çalışmalarımıza ilişkin yapılacak faaliyetler kamu görevlileri arkadaşlarımızın ekonomik, sosyal hak ve menfaatlerini koruma ve geliştirme amacını misyonunu taşır. Sağlıklı bir toplum, adaletli gelir dağlımı, fırsat eşitliği, sosyal güvenlik ve dayanışmanın geliştirmesi, çocuk haklarının korunması, kadınla erkek eşitliği ve yönetime  katılması, doğa ve çevrenin korunması amacıyla üreten, katılan gelişen bir Türkiye hedefler. Bu amaç ve misyonun gerçekleştirebilmesi için, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması ve Atatürk ilkelerinin yaşatılması doğrultusunda, demokratik ilkelerden sapmadan; Kamu çalışanlarının yaptıkları işe uygun ve insanlık haysiyetine yaraşır adil bir ücret sağlamaya çalışacağız” dedi.

“ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZİN SORUNLARINI YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ”

Kamu çalışanlarının beden ve ruh sağlığını koruyacak ve gelişmelerini sağlayacak tedbirler alacaklarını ifade eden Dalgın,”Dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep farkı gözetmeksizin çalışmanın toplumun yaşayışındaki rolünü ve değerini anlamış ve bu konudaki haklarına ve görevlerine yetkin bir üye topluluğu meydana getirmek için çalışacağız. Milli hassasiyetlerimizin en başında gelen şehitlerimizin bizlere bıraktıkları emanetleri olan yakınları bu milletin gönlünün baş tacıdır. Bu vatan ve ay yıldızlı bayrak için canlarını feda eden kahramanların yakınlarına sahip çıkmayı kendimize en önemli görev addetmekteyiz. Bu çerçevede kamuda istihdam edilen şehit yakınları ve gazilerimizin sorunları yakından takip edecek, yaşanan problem ve sıkıntılarına ivedilikle müdahale edilecek. Kamuda çalışan vatansever arkadaşlarımızın üyemiz olsun veya olamasın haksızlığa uğramış ise haklarını savunmak için her türlü desteğimizi vermekten çekinmeyiz. Kırmızı çizgilerimiz her zaman var olacaktır tek vatan, tek bayrak tek millet. Devlet terbiyesi devlet aklı ve devlet odaklı çalışan arkadaşlarımız önceliğimizdir. Bizler, devletin içinden çıkan sendikayız” ifadelerini kullandı.

Genel yayın yönetmenimiz Metin Erol ise, ziyaretlerinden ötürü memnuniyetini belirterek Şehit Gazi Sendikaları Genel Başkanı Tayyip Dalgın’a çalışmalarında başarılar diledi.