YEREL
Giriş Tarihi : 12-02-2021 17:42   Güncelleme : 12-02-2021 17:42

ÇOCUKLAR ‘OCAKTABUL’ OYUNU İLE BULUŞTU

ÇOCUKLAR ‘OCAKTABUL’ OYUNU İLE BULUŞTU

Geçtiğimiz günlerde Ülkü Ocaklarının çıkardığı 'Ocaktabul' isimli bir oyundan bahsetmiştik. Ocaktabul oyunu bugün Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Çiçek tarafından çocuklara dağıtıldı.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından Türk Dünyası'nın kavramlarını ve önemli şahsiyetleri öğrenmek, Kendini ifade etme becerisini ve konuşma yeteneğini geliştirmek amacıyla hazırlanan ve içeriğinde 816 kelimenin bulunduğu "Ocaktabul" kutu oyunu, gençlerin hizmetine sunulmaya başladı.

Bu kapsamda oyunlar Ocak Başkanı Mehmet Ali Çiçek tarafından yemişlik köyündeki çocuklara dağıtıldı.

Başkan Mehmet Ali Çiçek ‘’Ülkü Ocakları genel merkezimiz tarafından tasarlanan ‘’Ocaktabul’’ oyunu için bugün Yemişlik köyündeyiz. Burada genç kardeşlerimize hediye ettik kendilerine tabi bu Ocaktabul oyunuyla geç kardeşlerimiz Türk milletinin tarihini daha iyi öğrenecek. Bu vesileyle eğitim noktalarında kendilerine faydalı olacaktır. Ocaktabul oyununun tasarlanmasında başta Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım’a teşekkür ederiz. Bu vesileyle burada ki başta muhtarımız olmak üzere genç kardeşimizin ailelerine teşekkür ederim.’’ İfadelerini kullandı.

Yemişlik köyü muhtarı Vahap Aslan ülkü ocakları başkanı Mehmet Ali Çiçeğe teşekkür etti.

Yemişlik Köyü Muhtarı Vahap Aslan ‘’Köyümüze bugün şeref veren Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Çiçek beye köyüme ve köyün çocuklarına getirdikleri hediyeler için çok teşekkür ederim. Var olsunlar, sağ olsunlar.’’ Dedi.