YEREL
Giriş Tarihi : 13-02-2021 14:10   Güncelleme : 13-02-2021 14:30

HAFIZ ABDULLAH NAZIRLI HOCAMIZ İÇİN CENAZE TÖRENİ DÜZENLENİYOR

HAFIZ ABDULLAH NAZIRLI HOCAMIZ İÇİN CENAZE TÖRENİ DÜZENLENİYOR

Hayatını kaybeden Hafız Abdullah Nazırlı için İzzetpaşa Camisi’nde cenaze töreni düzenleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı cenaze töreninde dualar okunuyor. 

Ömrünü Kuran’ı Kerime adayan, binlerce öğrenciye Kuran’ı öğreterek, ışık olan rehber olan Hafız Abdullah Nazırlı, 107 yaşında organ yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde dün hayatını kaybetmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ ziyaretinde her zaman kapısını çaldığı, hayır dualarını aldığı Hafız Abdullah Nazırlı, uzun süredir Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde uzun süredir tedavi görüyordu. Elazığ’ın önemli kanaat önderlerinden Hafız Abdullah Nazırlı hocamız için İzzet Paşa Camii’nde cenaze programı düzenleniyor. Düzenlenen cenaze namazına; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İl yöneticileri, bürokratlar, siyasetçiler ve çok sayıda vatandaş katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların katılımıyla Hafız Abdullah Nazırlı'nın cenaze namazı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından kıldırıldı.  Cenaze namazının kılınmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Hafız Nazırlı için cemaatten helallik istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşma yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BİZLERDEN VASİYETTE BULUNDU

Şu anda musallada çok değerli hocamızı hakka uğurlamak üzere huzurlarınızda bulunuyorum. Az önce diyanet işleri başkanımızın izah ettiği gibi Elâzığ’da deprem konutları ile ilgili konutları teslim etmeye geldiğimizde hocamızı hastanede ziyaret ettik. O gün hastanede kendisini ziyaretimizde milletvekili arkadaşlarımızda yanımdaydı. O gün bizlerden bir vasiyette bulundu. Bir durum olmadığı durumda bizler bu durumu ifa edeceğiz inşallah geleceğiz dedik. Rabbim bu fırsatı bize verdi. bugün hakka uğurlama merasiminde bizde burada bulundu. Uzun zamandır hocamızı tanıyoruz. Binlerce hafızı yetiştirmek sureti ile bizim her şeyimizin korunmasına görevli olacak hafızları yetiştirmiş olması en güzel şeydir. Böyle bir görevi ifa etmek büyük bir fazilet erbabının işidir. Bunun için Abdullah Nazırlı hocam evindeki ziyaretlerimizdeki sohbeti ile dinledik. Eserleri ile de hoş sohbet konusundaki emsallerini gördük. Rabbim evlatları ile de bunun devamını gösterir.  Kendisinden biz hep hoşnuttuk. 106 yıllık bir ömür. Hastanedeki ziyaretinde gördük. Allah’a hamd olsun. Hafızlığında en ufak bir gerileme yok. 106 yaşında o ayetlerini nasıl okuyor diye görünce şaşırdık. Rabbim bizleri sevgili habibi ile muamma etsin. Sizler vesilenizi yaptınız ve son olarak ta en güzellerinden hep birlikte birer Fatiha okumak sureti ile son yolculuğuna uğurlayacağız.