YEREL
Giriş Tarihi : 14-02-2021 18:01   Güncelleme : 14-02-2021 18:07

BİZMİŞEN TOKİ KONUTLARININ MİNİBÜS VE SEFER SAYISI ARTTIRILDI

BİZMİŞEN TOKİ KONUTLARININ MİNİBÜS VE SEFER SAYISI ARTTIRILDI

Elazığ Şoförler Cemiyeti Başkanı Şevket Toroman yaptığı açıklamada Bizmişen TOKİ Konutlarının araç sayısını 4’ten 15’e çıkarttıklarını bildirdi.

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Bizmişen’de yapımı tamamlanan deprem konutlarına yolcu taşıyan minibüs seferlerinin sayısı arttırıldı. Başkan Toroman’ın yaptığı açıklamaya göre sefer sayıları şehir merkezinden ve mahalleden her 15 dakikada yapılacak.

 ‘SEFER SAYILARI ARTTIRILDI’

Elazığ Şoförler Cemiyeti Başkanı Şevket Toroman Yaptığı Açıklamada; ‘‘Burada vatandaşlarımıza güzel bir yerleşim yeri açıldı. Bu yerleşim yerinin de geçen haftalarda TOKİ kuraları çekildi ve vatandaşlar yerleşmeye başladı. Bizim hizmetimiz bugün değil yaklaşık 2 yıldır buraya minibüslerimiz hizmet veriyordu. Artık buraya ciddi anlamda bir göç oldu bu nedenle her 15 dakikada bir hem mahalleden hem de şehir merkezinden seferler olacak. Araç sayımız önceden 4 taneydi ama artık 15’e yükseldi. Burada oturan vatandaşlar bizlerin ekmekleri, aşları her şeyi. Bu araçlar vatandaşlarımıza aittir, evet para verecekler ancak her şey para değildir. Her şeyden önce önemli olan hizmettir.’’dedi.

Sürsürü-Olgunlar Durak Başkanı Halil İbrahim Şener yaptığı açıklamada; ‘‘Bizmişen TOKİ konutlarında oturan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için araçlarımız önceden Emekli Tokileri dediğimiz yerden dönüyorlardı artık buraya kadar gelecekler. Pazartesi gününden itibaren araçlarımız her 15 dakikada bir merkezden buraya, buradan merkeze gidecektir. Vatandaşların sorunlarını gidermek için araç sayılarımızı da çoğalttık.’’ifadelerini kullandı.