YEREL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 16:43   Güncelleme : 15-02-2021 20:08

AK PARTİ İL GENÇLİK KOLLARINDA EMRE BURAK KÜRÜM DÖNEMİ

AK PARTİ İL GENÇLİK KOLLARINDA EMRE BURAK KÜRÜM DÖNEMİ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Ak Parti Elazığ İl 6. Gençlik Kolları Olağan Kongresi gerçekleşti.  Coşku ve heyecanın üst seviyede olduğu kongrede İl Gençlik Başkanlığına Emre Burak Kürüm seçildi.

Ak Parti Elazığ İl 6. Gençlik Kolları Olağan Kongresi, 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nda gerçekleşti. Coşkuyla geçen kongreye Ak Parti Elazığ Milletvekilleri; Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Ak Parti Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,  AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Koordinatörü Ramazan Gürgöze, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Ak Parti Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Furkan Leventoğlu, Ak Parti Genel Merkez Sivil Toplum Ve Halkla İlişkiler Başkanı Hasan Murat Öz, Ak Parti MYK Üyesi Osman Şahin, belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kongre, geçtiğimiz gün PKK terör örgütü tarafından Kuzey Irak bölgesin Gara’da 13 vatandaşımızın şehit edilmesi nedeniyle Kur’an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur’an’ı Kerim tilavetinin ardından kongre, protokol üyelerinin konuşmaları ile devam etti.  İl protokolü yaptığı konuşmalarda 19 yıllık Ak Parti iktidarında gençliğin büyük payı olduğu belirterek, gençlik kolları başkanlığını devralan Emre Burak Kürüm'e ve yönetimini tebrik edip başarılar diledi. 

“AK GENÇLİK OLARAK 2023’E DURMADAN YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

1 milyon 280 bin üye ile dünyanın en büyük gençlik yapılanması olduklarını belirten AK Parti Gençlik Kolları Teşkilat İşleri Başkanı Furkan Leventoğlu, “Bizler AK Partili Gençlik Kollar olarak 81 il, 922 ilçe 13 bin 500 mahallesinde toplamda 23 bin aktif çalışan gençlik kolları ve 1 milyon 280 bin üyesi ile dünyanın en büyük gençlik yapılanmasıyız. Yurt dışına çıktığımızda ülkemizin gençlik kolları olarak temsil ettiğimiz her toplantıdan 1 milyon 280 bin üyemizi söylediğimizde, Tayyip Erdoğan’ı destekleyen bu kadar genç var mı diyorlar. Evet var. Elazığ’da ki gençlerde buradalar. Bir kavram üretmişler Z kuşağıdır gidiyor. Bu ülkenin seçmeninin yüzde 45’i, 35 yaşının altındadır. Eğer cumhurbaşkanımıza bu ülkenin gençleri destek vermiyor olsa yüzde 50 oyu nasıl alır. Bizler AK gençlik olarak 2023’e durmadan yorulmadan çalışacağız ve cumhurbaşkanımızın yanında yer alacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Elazığ İl Gençlik Başkanlığı’nın seçimleri yapıldı. Gençlik Kolları başkanlığı’na Emre Burak Kürüm seçildi.