YEREL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 20:20   Güncelleme : 15-02-2021 20:21

MİLLETVEKİLLERİ, ULUOVA MUHTARLARI İLE BULUŞTU

MİLLETVEKİLLERİ, ULUOVA MUHTARLARI İLE BULUŞTU

Ak Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut ve Zülfü Demirbağ, Uluova Köy Muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıda sulama sorununun çözülmesi için yapılan çalışmalar hakkında muhtarlar bilgilendirildi.

Altınova  Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Dinç, Mollakendi Merkez Muhtarı Bekir Demirel, Karşıbağ Muhtarı Kenan Akkıslıç işbirliğinde Uluova Köy muhtarları Ak Parti Milletvekilleri Metin Bulut ve Zülfü Demirbağ ile bir araya geldiler. Toplantıya, belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet ve meclis üyeleri de katıldı.

Toplantıda, bölgede yaşanan su sorununun giderilmesi amacıyla yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verildi.

DİNÇ: “OMUZ OMUZA BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE KARDEŞÇE HAREKET ETMEK İÇİN BURADAYIZ”

Altınova Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Dinç, dernek olarak geleceği konuşmak istediklerini söyledi. Dinç; Yapılanları değil bundan sonra yapacaklarımızın neler olduğu konusunda omuz omuza birlik beraberlik içinde kardeşçe hareket etmek için buradayız. Burada daha önce yaptıklarımızı tekrar söylemek istemiyorum. Fakat dernek olarak biz göreve geldikten sonra özellikle İl Özel İdaresi ile sayın vekillerimiz ile devletimiz ile omuz omuza karşılıklı istişare ile gerçekten ovamıza elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. İfadelerini kullandı. Dinç, ovanın sulama sorunun çözümü için çalışmaların yapıldığını anımsatarak, sulama için ovaya boruların döşenme çalışmalarının yapıldığını kaydederek; Benim burada asıl üzerinde durmak istediğim husus baştan beri istişarede olduğumuz Elazığ’ın içme suyu ile ilgili problemi olan ve 2040 yılında Hatunköy Barajından Elazığ’a içme suyu projesi olarak düşünülen projeyi biz istişare ederek buranın Elazığ Belediyesi içme suyu kapsamından çıkartılıp özellikle Hatunköy ve ovaya su verme amacıyla bir çalışma başlattık dedi.

DEMİRBAĞ: “ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPACAĞIZ”

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Uluova Sulama Projesi’nin sulama hatlarıyla birlikte toplam 400 milyonluk maliyetle yapılacağını söyledi. Milletvekili Demirbağ; “ Hatunköy Barajımız yapılan çalışma neticesinde böyle bir projenin daha rantable olacağını ifade ettiler bizde buna odaklandık ve şuanda bu proje ihale edildi. Dolayısıyla bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Gerçekten Elazığ’da hem sulamaya hem de oradan elde edilecek enerji ile maliyeti düşertecek bir proje. Dedi.

BULUT: “ULUOVA’NIN KURTULUŞUNUN ELAZIĞ’IN KURTULUŞUNUN OLDUĞUNA İNANMIŞIZ”

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Uluova ile ilgili daha önce hazırlanan projenin doğru planlanmadığını söyledi. Uluova’nın kurtuluşunun Elazığ’ın kurtuluşu olduğuna inandıklarını belirten Bulut, hedeflerinin en kısa sürede projeyi tamamlamak olduğunu kaydetti. Bulut açıklamasının devamında; bu gecikmesinin altında yatan temel sebeplerden bir tanesi planlanırken doğru planlanmamasıdır. Biz bu işi yapacağız dedik bu işi yapmak zorundayız çünkü hakikaten Uluova’nın kurtuluşunun Elazığ’ın kurtuluşunun olduğuna inanmışız bunu siyaset yapmıyoruz gerçekten bu işe inanıyoruz. Geçen yıl büyün ekonomik krize rağmen elimizden geleni yaptık 10 Milyar artı 40 milyar TL’lik ödenek ile ana hatların hepsi döşeniyor. Şuanda hedefimiz toplam şu kapalı iletim hatlarının döşenebilmesi için bize 160 milyon lazım. Geçen ay içerisinde Zülfü Ağabeyim ile DSİ’nin büyün yetkililerini de topladık dedik ki arkadaş Hatunköy bittiğinde musluğu bağlayalım su aksın o yüzden iki yıl içerisinde 160 milyarı istiyoruz ve onun sözünü aldık.