HABER
Giriş Tarihi : 15-02-2021 22:32   Güncelleme : 15-02-2021 22:32

BİNALİ YILDIRIM: ELAZIĞ’DA BÜYÜK ÖLÇÜDE KONUTLARIN TESLİMATI YAPILDI

BİNALİ YILDIRIM: ELAZIĞ’DA BÜYÜK ÖLÇÜDE KONUTLARIN TESLİMATI YAPILDI

Eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım; ‘‘Elazığ’da, Malatya’da bir yıl oldu ve bir yıl içerisinde büyük ölçüde konutların teslimatı yapıldı.’’dedi.

Eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin taşınması projesi kapsamında Konya Yeni Sanayi Sitesi’nin temel atma programına katıldı.

Terör örgütü tarafından şehit edilen vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen eski Başbakan ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, “Bu ve benzeri olaylar terörle mücadeledeki kararlılığımızdan zerre kadar hiçbir şey eksiltmez. Daha da kenetleneceğiz, bir olacağız beraber olacağız, ay yıldızlı bayrağın altında aziz vatani ilelebet muhafaza edeceğiz. Çevre, şehircilik, iklim değişti. Bunlar artık insanlığın önündeki en önemli konular. Şu yaşadığımız salgın ise hiçbirimizin hesap etmediği öngörmediği bir şey. Ne zaman biteceğini dahi kestiremiyoruz, belirsizlik en kötü şey. Riskleri yönetebilirsiniz ama belirsizliği yönetemezsiniz. Ona rağmen son bir senedir Elazığ’da, Malatya’da, İzmir’de depremler oldu, sel baskını olan şehirlerimiz oldu. Büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldık ama şunu söylemem gerekir ki hakikaten Türkiye büyük bir devlet. Cumhurbaşkanımızın kuvvetli iradesiyle yaraları anında sardık. Elazığ’da, Malatya’da bir yıl oldu ve bir yıl içerisinde büyük ölçüde konutların teslimatı yapıldı, İzmir’de Ekim'in sonunda deprem oldu ve şimdi temel atılıyor. Eğer milletinize güveniyorsanız, ülkenize güveniyorsanız, insanı yücelt ki devlet yücelsin anlayışıyla çalışıyorsanız, o zaman zamanla yarışıyorsunuz demektir” dedi.