YEREL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 09:40   Güncelleme : 16-02-2021 09:40

OLDU MU HATİF ÇADIRCI ?

OLDU MU HATİF ÇADIRCI ?

31 Mart Yerel seçimlerinde Yazıkonak Beldesinde Saadet Partisi adayı olarak oyların yüzde 50,5’ni alarak Belediye Başkanı seçilen Hatif Çadırcı çok iddialı başladığı Belediye Başkanlığında iki yıl geçmeden AK Partiye geçiş yaptı. Yazıkonak Beldesinin hizmette geri kaldığını, Belediye Yönetimi olarak kredi kullanmadan kendi imkânları ile Beldeyi hizmet getireceklerini ve Beldeyi geleceğe hazırlayacaklarını belirten Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı hizmet alamadığını, taleplerinin kabul görmediğini belirterek AK PArtiye geçiş yaptı.

YÜZDE 50 SEÇMEN NE DİYECEK

Yazıkonak Beldesinde yaşayan ve seçimlerde oy kullanan seçmen bu geçişe nasıl bakacak? AK Parti Belediyesinin hizmetlerinden hoşnut olmadığı için seçimlerde Saadet Partisine oy verip Belediye Başkanı seçen seçmen bu geçişte dikkate alınmadı. Çadırcı bu geçişte kendisine oy veren bu seçmeni ezmiş olmadı mı? Aldığın karar ile siyaset olarak etik olarak doğru bir adım mı attın?

GÖREVDE OLAN 45 İŞÇİYİ ÇIKARDI

Yazıkonak Belediye Başkanlığı görevine başlamasından kısa bir süre sonra Belediyede görev yapan 45 kişiyi işten çıkaran Belediye Başkanı Hatip Çadırcı “ Belediye Başkanlığı seçimlerinden önce Aydın ayaz mahsuplaşma yaparak 574 bin TL.×parayı alıp seçimlerden önce kullanmış. Bu durumda biz ekonomik olarak sıkıntı yaşadık ve işçi çıkarımı yapmak zorunda kaldık. Bu belediyede 7200 Tl. Maaş alanlar var. Belediyemizin bu kadar işçi çalıştırmaya bütçesi yetmiyor. Yaptığımız planlama kapsamında Yazıkonak Belediyesi 1.5 yıl sıkıntı yaşayacak ancak daha sonra kendi yağı ile kavrulacak ” Demişti.

Aradan geçen süreç içinde Yazıkonak Belediyesi sıkıntılarına çözüm getiremdiği için AK Parti’ye geçiş yaptı. Çok iddialı olarak Belediye Başkanlığına başlayan Çadırcı iddialarının altında kaldı.

SİYASI AHLAKI DA ÇİĞNEDİN

2014 yılı Yerel seçimlerinde Yazıkonak’ta Saadet Partisi Belediye Başkan adayı olarak seçimlere giren ve az bir farkla seçimi kaybeden Hatif Çadırcı 2019 yılında yapılan seçimlere de Saadet Partisi adayı olarak girdi ve bu kez seçimi kazandı. Belde sakinleri Hatif Çadırcı ile Belediye’nin daha iyi hezmet vereceğine inandı ve bu görevi sandıkta Çadırcı’ya tevdi etti. Ancak Beldenin her açıdan geri kaldığını, bu geri kalmışlıga çare olacağını, Beldenin problemlerini kredi kullanmadan faiz ödemeden çözüme kavuşturacaklarını belirten Çadırcı, AK Partiye geçiş yaptıktan sonra Siyasi olarak düşüncelerine uygun mu hareket edecek yoksa kullanmayacağını belirttiği kredileri alarak faiz mi ödeyerek problemlerine çözüm getirecek? Eğer bunu yaparsa siyasi olarak kendisini de çiğneyecek mi?