YEREL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 12:27   Güncelleme : 16-02-2021 12:27

YAVUZTÜRK: NİSAN AYI SONUNA KADAR BİLDİRMEK ZORUNLU

YAVUZTÜRK: NİSAN AYI SONUNA KADAR BİLDİRMEK ZORUNLU

İRFAN ARSLAN

Sanayi Sicil Belgesine sahip olan imalatçı firmaların bir önceki döneme ait Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini Nisan ayı sonuna kadar bildirmeleri gerektiği açıklandı.

Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Mustafa Yavuztürk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Sanayi Sicil Kayıt ve Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sistemi, Sanayi İşletmelerinin faaliyetlerinin genel olarak izlenebildiği ülkemizin en önemli veri kaynağıdır. Bu görevin yürütülmesi 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu ile sağlanmaktadır.Sanayi Sicil Belgesine sahip olan imalatçı firmalar her yıl Ocak ayından itibaren Nisan  ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait işletme bilgilerinizi içeren (Yıllık İşletme Cetveli) bilgilerini,  https://www.turkiye.gov.tr internet adresi Sanayi Sicil İşlemleri uygulama menüsünden E-Devlet Şifresiyle elektronik ortamda yapmak suretiyle bildirmek zorundadır. Sistem girişi yapamayan işletmelerin, Yıllık İşletme Cetveli bilgileri firma müracaatı ile İl Müdürlüğümüz tarafından yapılacaktır.

Yıllık İşletme Cetveli vermeyen işletmeler hakkında 6948 Sayılı Kanunun 9 uncu maddesi gereği idari para cezası uygulanacaktır.” dedi