YEREL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 14:23   Güncelleme : 16-02-2021 14:39

İYİ PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA BURAK ÖZGÜL GETİRİLDİ

İYİ PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA BURAK ÖZGÜL GETİRİLDİ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

İYİ Parti Elazığ İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Neslihan Yalçınkaya’nın yerine Burak Özgül getirildi. Özgül,” Bize güvenen hiç kimseyi mahcup etmeyeceğimizin ve bu görevi layıkıyla yerine getireceğimizin sözünü veriyoruz” dedi.

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or il gençlik kolları başkanlığının devir teslim törenine ilişkin basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Or, parti binasında yaptığı açıklamada gençlik Kolları Başkanı Neslihan Yalçınkaya’nın performansının yetersizliği nedeniyle genel merkezin talimatıyla görevinden alındığını açıkladı. Açıklama öncesi Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde PKK terör örgütü tarafından şehit edilen 13 güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet dileyen Başkan Or, ailelerini baş sağlığı diledi.

“PERFORMANSI GENEL MERKEZİN DİKKATİNİ ÇEKTİ”

İl Başkanı Mevlüt Or yaptığı açıklamada,"İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanlığı’na 10 Eylül 2020 tarihinde getirilen Neslihan Yalçınkaya bu göreve getirildikten sonra ne yazık ki; görev sorumluluğu ve bilincinde olamamış, özverili çalışmayışı genel merkezin dikkatini çekmiş, bizler tarafından uyarılmasına rağmen görev aktini yerine getirmemiştir. Bunun üzerine genel merkez gençlik politikaları başkanlığımız, Neslihan Yalçınkaya’nın istifasını istemiştir. Genel merkezin bu talebi üzerine kendisi de istifasını vermiştir” dedi.

“LİSTE AÇIKLAMASI TAMAMEN ASILSIZDIR”

Yalçınkaya’nın geçtiğimiz günlerde dile getirdiği iddialara da cevap veren il Başkanı Or,” Ayrıca yaptığı liste açıklaması ise tamamen asılsız olup o dönem Mevlüt Or ve yönetimi olarak bizler görevde değildik. Yaptığı bu açıklamanın uzaktan yakından doğruluk payı yoktur. O dönem seçime Yılmaz SErttaş ve yönetimiyle seçime gidilmiş ve o dönem yapılan seçim onun yönetimi ile gerçekleştirmiştir” ifadelerini kullandı.

“YARINLARIMIZIN GÜÇLÜ VE GÜZEL BİR TÜRKİYE’Sİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Göreve getirilen inönü Üniversitesi İktisadı İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu Burak Özgül ise yaptığı açıklamada, Yalçınkaya’ya bugüne kadar yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek,” Bu göreve talip olurken amacımız partimizin ilkelerini korumak, vatanımıza, bayrağımıza ve Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkacak genç arkadaşlarımızla beraber bu görevi yürütmek ve bu bilinçle hareket etmektir. İYİ Parti ülkemizde, geleceğe umut ve ışık olan bir partidir. Her kesimi kucaklayanların partisidir. Biz gençler olarak yarınlarımızın güçlü ve güzel bir Türkiye’si için şimdiden çalışacağız. Amacımız güzel ülkemizin her tarafında gençlerimizin iyi partiye katılımını sağlamak ve genel başkanımızın izinde gitmek, ilkeli, dürüst ve şeffaf bir siyaset anlayışı benimsemektir. Ben ve yönetimim şimdiden güzel projelerde olacağımızın sözünü veriyor, bunları arkadaşlarımız ve kamuoyuyla paylaşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Bize bu görevi layık gören il başkanımız Mevlüt Or ve divan yönetimine teşekkür ediyor, bize güvenen hiç kimseyi mahcup etmeyeceğimizin ve bu görevi layıkıyla yerine getireceğimizin sözünü veriyoruz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı Yönetim listesi şu şekilde,

BURAK ÖZGÜL

DORUKAN ÇİÇEKÇİ

UMUTHAN ATEŞ

ÜMİT KAYA

BÜLENT YOLTAŞ

AYTUNÇ YILDIZ

AYŞENUR TOPDAŞ

ABDULLAH BOZKURT