YEREL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 19:34   Güncelleme : 16-02-2021 19:41

AK PARTİ KADIN KOLLARI KONGRESİ YAPILDI

AK PARTİ KADIN KOLLARI KONGRESİ YAPILDI

8 Ocak tarihinde sönük geçen AK Parti il kongresinin aksine önceki gün başarılı organizasyonu ile coşkuyla geçen AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Kongresi sonrasında bugünde gerçekleşen kadın kolları 6’ıncı olağan kongresine de kalabalık ve coşkulu görüntüler hakimdi. Tek listeyle gidilen kongrede Canan Şavlı seçildi.

AK Parti Elazığ Kadın Kolları’nın 6’ncı olağan kongresi gerçekleşti.

15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nda yapılan kongreye; AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Neslihan Coşkun, MYK üyesi Şaziye Gündüz, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Koordinatörü Ramazan Gürgöze, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, belediye ve il genel meclisi üyeleri, teşkilat mensupları, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer, MHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Oğuz katıldı.

Kongre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı ile başladı. Erdoğan mesajında; “AK Parti kurulduğu günden bugüne kadınıyla erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla her kesimden insanıyla milletimizin tamamını kucaklamış, tamamının esenliği ve refahı için çalışmış bir partidir. Bununla birlikte AK Parti’nin öncü neferleri hep hanım kardeşlerimiz olmuştur. Kadın kollarımızın gayreti ve emeği sayesinde 19 yıldır siyasetin zirvesindeki yerimizi koruyoruz. Evlerine gidip en gencinden en yaşlısına kadar vatandaşlarımız ile görüşüp onları AK Parti’ye oy vermeye ikna eden öncelikle sizlersiniz.” dedi.

GÜNDÜZ: “AK PARTİ BİR SİYASET OKULUDUR”

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren siyaset başta olmak üzere her alanda kadınların önünün açıldığını belirten Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Şaziye Gündüz, partilerinin siyaset okulu olduğunu söyledi. Gündüz konuşmasında; “ AK Parti bir siyaset okuludur. Şuan da mecliste 54 tane kadın milletvekilimiz var ve bu milletvekillerimizden 46 tanesi AK parti kadın kolları teşkilatlarının tedrisatından geçmiştir. 46 tanesi bizim mektebimizden partimizin kademelerinden geçmiş ve bugün biz kadınları mecliste temsil etmektedirler bu çok önemli. Bununla birlikte biliyorsunuz partimizin kadın üye sayısı 5 milyon 300 bini bulmuştur bu sayı diğer tüm partilerin üye sayılarından daha fazladır bu çok büyük bir şeydir. Hatta şöyle Danimarka, Norveç gibi ülkelerin nüfusuna da bakarsanız biz bir ülkeyi oluşturacak kadar büyük bir oluşumuz. Dedi.

BULUT: “SİZ OLMADAN BU İŞ OLMUYOR”

AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Bulut’ta, siyasete kadın elinin değmesiyle 83 milyonluk Türkiye’nin inşa edildiğini söyledi. Milletvekili Bulut ise konuşmasında; “ Kadın eli değmeden bu iş olmuyor. Kurtuluş Savaşı’ndan bugüne o gün baktığımızda nüfus 8.5 milyon o nüfusun 4.5 milyonu yaşlı ve çocuklar kalan 4 milyon kadınlar işte o 4 milyon bugün 83 milyonu inşa etti nasıl inşa etti, mücadele ile sahiplenerek inşa etti. Ak Parti hareketi ilk defa hanım efendilerin Tayyip Erdoğan’ı sahiplenmesi ile ayağa kalktı. O gün eğer siz İstanbul’da o desteği verseydiniz mahalle mahalle gezmeseydiniz, gönüllere dokunmasaydınız bugün bu başarıyı elde edemezdik. Şimdi bu başarıyı elde etmek kadar bu başarıyı muhafaza etmek çok daha önemli niye çünkü biz bir siyasi yapıyla ile mücadele etmiyoruz bizim karşımızdaki ittifak sadece siyasi bir ittifak değil biz bir zihniyetle mücadele ediyoruz. Dedi.

BALIK: “KADINLAR SİYASETİN NESNESİ DEĞİL, ÖZNESİ”

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, kadınların siyasetin nesnesi değil, öznesi olduğunu söyledi. Milletvekili Balık konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “ Kadınlara seçme ve seçilme hakkı 1934 yılında verildi. Bunu biliyoruz kadınlar 1934 yılından sonra ilk defa seçtiler ve seçildiler ancak şu da bir gerçek ki kadınlara evet seçme hakkı verildi ama eşit oranda seçilme hakkı 2015 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde verildi. Bu ülkede yıllarca erkek ve kadın eşitliğinden bahsedilirken daha kadınlar bile kendi aralarında eşit değilken, kadınlar kendi aralarında ötekileştirilmiş başkalaştırılmışken Sayın Cumhurbaşkanımız çıktı ve bir şey söyledi kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesidir dedi.”

YILDIRIM: “SİZLER AZİZ VATANIN VE BU KUTLU DAVANIN BEL KEMİĞİ OLMAZSA OLMAZISINIZ”

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, ülkenin gelişme ve kalkınmasında en büyük rolün kadınlarda olduğuna dikkat çekerek,2021 yılının teşkilatların altın yılı olacağını belirtti. Yıldırım konuşmasının devamında; “ Sizler aziz vatanın ve bu kutlu davanın bel kemiği olmazsa olmazısınız, sizler Peygamberimizin hadisinde söylediği gibi ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ övgüsüne layık görülmüş kişilersiniz. Şairimiz Bahattin Karakoç’un veciz ifadesiyle , ‘Düşeni kucaklayıp yerden kaldırır

Üşüyeni sevgisiyle sarardı anam, Yanından birazcık ırayıp gitsek Bizi köşe bucak arardı anam, Rüzgârın dağıttığı saçlarımızı İnce parmaklarıyla tarardı anam...’ Kıymetli kardeşlerim bizim aşamayacağımız hiçbir engel hiçbir sorun yoktur. Sizlere güvenimiz tam emanet aldığınız bu sorumluluğu layıkıyla yapacağınızdan sonuna kadar eminim. Parolamız çok önemli yeni dönem tam uyum altını çiziyorum 2021 yılı teşkilatlarımızın altın yılı olacak inşallah. Yapacağımız hizmetler iki cihanda yüz akımız olsun beratımıza vesile olsun çaba ve gayret bizden başarı şüphesiz ki Allah’tandır. Davamızı ifa ederken hakka yürümüş tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum” dedi.

ŞAVLI: “YENİ ZAFERLERE VE BÜYÜK BAŞARILARA BİRLİKTE İMZA ATACAĞIZ”

Tek Listeyle gidilen kongrede başkanlığa seçilen Canan Şavlı, partilerinin 2001 yılında hizmet hareketi olarak yola çıktığını anımsatarak, Ak kadınların bir sonraki dava arkadaşına bayrağı devrederken partilerini daha yukarılara taşımayı hedef edindiklerini söyledi. Şavlı açıklamasının devamında; Partimizin kurulduğu günden bu yana bu kutlu davaya büyük özveri ile emek veren siz AK Kadınlar partimize büyük seçim zaferleri kazandırdınız ve şimdi bu kongre ile yeni zaferlere ve büyük başarılara Allah’ın izniyle birlikte imza atacağız. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın biz bu yola koltuk sevdası makam hırsıyla değil milletimize hizmet aşkıyla çıktık sözündeki anlamı idrak ederek bu davaya gönül verdik ve bu yola çıktık. Dedi.