SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-02-2021 09:39   Güncelleme : 18-02-2021 09:39

DİŞ HASTANESİ, SORUNLARI ORTADAN KALDIRACAK

DİŞ HASTANESİ, SORUNLARI ORTADAN KALDIRACAK

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ’ın diş konusunda komşu illere göre çok geride kaldığını belirten Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak olan Diş Hastanesi’nin bölgeye hizmet verecek konumda olacağını ve sorunların ortadan kalkacağını ifade etti.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın Elazığ’ı sağlık alanında daha ileriye taşımak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında ilimize kazandırılması planlanan Diş Hastanesi önümüzdeki günlerde ihaleye çıkıyor. Şubat ayı sonunda ihaleye çıkacak olan Diş Hastanesi’nin hizmete girmesiyle ilimizin diş konusunda yaşadığı problemlerin ortadan kalkacağı ifade ediliyor.

 “ELAZIĞ DİŞ KONUSUNDA ÇOK GERİDE KALMIŞTI”

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz, yapılacak olan diş hastanesiyle ilgili yaptığı açıklamada, ”Bilindiği gibi Diş Hastanesi’nin projesi hazırlandı. Rektörlüğümüz tarafından da Şubat ayı sonu Mart ayı başı gibi ihalesi gerçekleşeceği bildirildi. Hizmete girecek olan hastane bölgemize çok katkı sağlayacak. Özellikle Elazığ diş konusunda bana göre çok geride kalmıştı. Bakıldığı zaman Malatya olsun Diyarbakır olsun yıllardır diş hastanelerini kurmuş ve hastalara hizmet ediyordu. Diş hastanesinin olmaması nedeniyle bu hastaların bazıları Fırat Üniversitesi Hastanemize gelip, Kulak Burun Boğaz, Fizik tedavi gibi bölümlerde çare aramaya çalışıyorlardı. Diş hastanesinin hizmete girmesi ilimizdeki bu sorunları ortadan kaldıracak” dedi.

“HALKIMIZ YARARLANINCA İHTİYAÇ OLDUĞUNU ANLAYACAKTIR”

Diş hastanesinin, Fırat Üniversitesi Hastanesi’nin yanında yapılacak olmasının avantaj sağlayacağını belirten Başhekim Prof. Dr. Kaygusuz, “Hem öğrencilerin eğitim alması açısından bazı öğretim üyelerimiz orada görev alacak, hem de iki hastanenin yan yana olması doğabilecek acil durumlarda birbirimize destek vermek açısından çok önemli. Sağlık kampüsü oluşturmak adına hastanelerin yan yana olması doğru ve yerinde bir karardır. Zaten halkımız ileride bu hastaneden yararlanınca ilimiz için bir ihtiyaç olduğunu anlayacaklardır” ifadelerini kullandı.