SİYASET
Giriş Tarihi : 18-02-2021 09:41   Güncelleme : 18-02-2021 09:41

DEĞİŞİM COŞKUYU GETİRDİ

DEĞİŞİM COŞKUYU GETİRDİ

Kongrelerini tamamlayan Ak Parti Elazığ teşkilatında, kongrelerdeki farklı hava Ak Parti’nin yenileme çalışmalarının göstergesi oldu. Parti içerisinde önem arz eden görevler verilmesine karşın Ak Parti’nin tabanından uzak davranışlarla partiye zarar veren görevlilerin, görevden alınmasıyla birlikte küskünlerin yeniden partiye kazandırılması amaçlanıyor.

2023 hedeflerine doğru bayrak değişimlerini sürdüren Ak Parti Elazığ il teşkilatında kongre süreçleri tamamlandı. Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı Olağan Kongresi’nin sönük geçmesi günlerce tartışma konusu olurken parti zirvesinin de dikkatini çekmişti. Pandemi bahanesine kapılarak kongreye az sayıda vatandaşın davet edildiği söylense de delegelerin bile iştirak etmediği kongrenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın depremin yıl dönümü nedeniyle Elazığ’a gelişi bile kongrenin sönük kalmasına bağlanmıştı.

Elazığ depreminin yıl dönümünde yapımı tamamlanan deprem konutlarının anahtar teslim töreni için ilimize teşrif eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi de beklentilerin çok altında kalması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mutsuz bir şekilde gitmesi il teşkilatının kolları sıvamasını sağladı. Yaşanan kriz ile çalkalanan İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ’dan çıkmasının hemen ardından eski tabanı ve ruhu yeniden yakalamak adına çalışmalara başlamıştı.

KÜSTÜRÜLEN GENÇLİK TOPARLANIYOR

Ak Parti’de başlatılan yenileme çalışmaları kapsamında yapılan ilk çalışma görev değişimleri olmuştu. Partiye katkısı olmayan, parti tabanından uzak hareket ederek partiye zarar veren, üstten bakan eski İl Gençlik Kolları Başkanı Uğurcan Güleç’in görevden alınmasıyla birlikte küstürülen gençliğin yeniden partiye kazandırılma çalışmaları başlatılmıştı. İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdüren Gülersem Çopur’un da yerine Canan Şavlı getirilerek, parti çalışmalarına en çok katkı sağlayanların arasında yer alan Ak kadınlarda güç tazelemesi için ön hazırlıklar yapıldı.

DEĞİŞİMDE, DOĞRU KARAR

Yapılan hazırlıklar neticesinde sönük ve zayıf görüntüsüyle dikkat çeken ve günlerce konuşulan Elazığ İl Başkanlığı Olağan Kongresi’ne karşılık yapılan İl Gençlik Kolları ve İl Kadın kolları Başkanlıkları kongreleri büyük bir coşku ve heyecan içerisinde gerçekleşti.  Kongrelerin coşkulu ve salonların tıklım tıklım olması da partide yenilenme çalışmalarındaki ilk adımın başarıyla atıldığının göstergesi olarak yorumlandı. Özellikle İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Emre Burak Kürüm’ün getirilmesinin ardından Kürüm’ün; salon ve miting alanlarını coşkuyla inleten eski AK Gençliği toparlamasının ardından İl Gençlik Kongresinde coşkunun en üst seviyede olması, partiden uzak davranışlarla partiye zarar verenlerin partiden uzaklaştırmanın ne kadar doğru olduğunu ortaya koydu.