YEREL
Giriş Tarihi : 18-02-2021 10:34   Güncelleme : 18-02-2021 10:37

BAŞKAN IŞIKVER’İN REGAİP KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN IŞIKVER’İN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl Başkanı Işıkver, yayımladığı mesajında, ”Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin olduğu, manevi havası çok yüksek, feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan üç aylara girmiş bulunuyoruz.

İdrak edeceğimiz Regaip Kandili’nin; sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının oluşmasına, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine vesile olacağına inanıyorum.

Rahmet ve mağfiret kapılarının açıldığı bu müstesna gecelerin bereketinden, Peygamber Efendimiz (SAV)’in “Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaip gecesi, Şaban’ın 15. gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.” hadis-i şerifinin de bilincinde olarak en güzel şekilde yararlanılmasını temenni ediyorum.

Ülkemiz ve İslam aleminin; üç aylarını ve Regaip Kandili'ni kutluyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini, tüm insanlığı etkileyen Koronavirüs hastalığının bir an önce sona ererek sağlıklı bir yaşama geri dönülmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum” dedi