YEREL
Giriş Tarihi : 18-02-2021 16:02   Güncelleme : 18-02-2021 16:02

İL BAŞKANI YILDIRIM, ZİRAAT ODASI’NI ZİYARET ETTİ

İL BAŞKANI YILDIRIM, ZİRAAT ODASI’NI ZİYARET ETTİ

Ziraat Odasını ziyaret eden Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, gittikçe daralan tarım alanlarına sahibiz ama biz tarım alanlarının korunmasından yanayız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Erdem’i ziyaret etti.

ERDEM: ÖZVERİLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ

Misafirlerini odasında ağırlayan Ziraat Odası Başkanı Ahmet Erdem, “Ziraat Odası olarak, bir çiftçi kuruluşuyuz. Burada çiftçilerimizin sorunları işlevleri oluyor. Bizler özverili bir şekilde kendilerine yardım ediyoruz. Sorunlarını çözüyoruz. Geçenlerde Milletvekilimiz Metin Bulut ile birlikte çiftçilerimizin sorunlarını aktardık. Sizlerde bizim il başkanımızsınız bizleri yalnız bırakmıyorsunuz. Sağ olun var olun, Allah razı olsun hepinizden, burada çiftçilerimizin sorunları var. bizler kendimizin elinden geldiği kadarıyla özverili bir şekilde çalışıyoruz. Ve siz değerli büyüklerimize bildiriyoruz. Burada bizim aşamadığımız konularda var tabi onları da sizlerle birlikte çözeceğiz” dedi.

YILDIRIM: TARIM ALANLARININ KORUNMASINDAN YANAYIZ

Siyasi irade olarak çiftçilerimizin yanındayız diyen AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Tarım alanın ne kadar önemli olduğunu artık herkes biliyor. Özellikle pandemi süreci de bunu bir kez daha bize gösterdi ki Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle 1 metrekare bulursanız bile orayı ekin ifadesi çok önemli bir ifadeydi. Zaman zaman tarım alanlarımız çeşitli sebeplerden bir takım ekonomik yapılardan, gittikçe daraldı. Geniş bir tarım alanına sahibiz. Ve tarım alanlarının korunmasından yanayız. Herkesin istediği yerde bina yapımı ya da farklı şekilde tarım alanını daraltacak şekilde işlemler yapmasını şahsen gönlüm arzu etmiyor. Bu anlamda yasal bir yaptırımımız yok. ama tarım alanları  ne kadar daralırsa bölge de yaşayan özellikle çiftçilikle uğraşan insanlarımız özellikle bu alanların daralmasında sıkıntı yaşıyor” diye kaydetti.